+ Yorum Gönder
Rüya Tabirleri ve Genel Rüya Tabirleri Forumunda Rüyada Yeşil Elbise Giymek Ne Anlama Geliyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Rüyada Yeşil Elbise Giymek Ne Anlama Geliyor
  Rüyada Yeşil Elbise Giymek Ne Anlama Geliyor?

  Rüyada Yeşil Elbise Giymek

  Rüyada yeşil elbise giyneyen bir kişi; yeşil rengin uyum, ahenk, varlık bilgisini açış olurluğunda, ahlak ve insanın evrenseller içkinliğindeki kendinde açılan varlık bilgisiyle alakadar olan irfan bilgisine işaret eder.

  Yeşil renk kâinatta kendini yansıtan asli bir renk olması sebebiyle, bilinçaltında oluşturduğu anlayış içkinliğinde kişinin evrenseller olurluğundaki ilkelere iye olarak, niyetler ve Ameller olarak şe’nlerde bulunduğuna işaret eder.

  Rüyada Koyu yeşil (haki) renk olan elbise giymek; ilkelere iye olarak, dinin getirdiği şeriat doğrultusunda ibadetler içkinliğinde şe’nlerde bulunulduğuna işaret eder.
  Rüyada Açık yeşil (benetton yeşili vb. ) elbise giynemek; toplumsal ahlak üzeri insanın Ailesi ve çevresiyle uyum içinde şe’nlerde bulunduğuna işaret eder.

  Burada hususen belirtmek gerekir ki benetton yeşili Hz. Nebi efendimizin hafi ruh latifesi olurluğundaki nuru olan ruhaniyetine de işaret eder. Bu renk; kâinattaki varlıksal canlılığa işaret ettiği için insanın yeşil elbiseye rüyada bürünüşü, asli olan varlığından gelen canlılığa işaret eder.
 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Rüyada elbise giymenin bir çok anlamı vardır rüya da yeşil elbise giymek yeşil rengin uyum varlık ahenk ve güzel ahlak anlamına gelmektedir aynı zamanda yeşil renk elbise giymek
  ilkelere iye olarak, dinin getirdiği şeriat doğrultusunda ibadetler içkinliğinde şe’nlerde bulunulduğuna işaret eder.

+ Yorum Gönder