+ Yorum Gönder
Rüya Tabirleri ve Genel Rüya Tabirleri Forumunda Rüyada Divan Görmek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Rüyada Divan Görmek

  Rüyada Divan Görmenin anlamı


  Rüyada divan üstünde olduğunu gören kimseye daha önce elinden çıkmış olan şey geri döner. Rüya sahibi sultan ise saltanatı zayıflar. Daha sonra tekrar eski kuvvetine döner. Nitekim ayeti kerimede şöyle buyrulur. ( andolsunki süleymanı bir fitneye düşürdük ve tahtının üzerine bir ceset olarak bıraktık sonra tekrar tahtına donuverdi)162
  Rüya sahibi evlenmeyi düşünen bir kimse ise, bu rüya bir kadınla evlenmeye delalet eder.
  Bir divanın üstünde olduğunu ve divanda yatak serili olduğunu görmek, din konusunda münafık bir topluluk üzerine üstünlük ve söz sahibi olmaya delalet eder. Divanda yatak yok ise yolculuğa delalettir.
  Bazı tabirciler: “yatak ve üzerinde unutulan her türlü eşya-kadına ve dünya hayatına delalet eder. Çünkü divanın ayakları hükümdarlara, yatağın üstü kadına, yatağın içi rüya sahibine, yatağın altı kız ve erkek çocuklara delalet eder” demişlerdir.
  Kayravani divan tabirinde şöyle demiştir: “Divan görmek kişiyi sevindiren onun sebebi ile şeref bulduğu ve gözünün nuru olan şeylere delalet eder. Zira araplar kişinin izzeti gittiğinde “falanın divanı yıkıldı “derler. Bazen divan görmek, üzerine binilen her türlü bineğe de delalet eder. Çünkü uyuyan kimse uyuduğunda ruhu ile yolculuğa çıkar. Bazen divan cenazeye de delalet eder. Divanının kırıldığını ya da dağıldığım gören kimse, sultan ise saltanatını kaybeder. Hâkim ise kararı kabul edilmez. Hanımı aksi ise ondan ayrılır. Hanımı ya da rüya sahibi hasta ise ölür ya da hanımını terk eder.
  Rüyada meçhul bir divan üstünde olduğunu gören kimse, saltanata layık bir kimse ise, saltanata nail olur. Değil ise yüksek bir mertebeye gelir. Bekâr ise evlenir, hamile ise erkek çocuğu olur. Tüm bu tabirler divanın üstünde yatak var ise, ya da divan gösterişli olduğu durumda böyledir.
  Divanın üstünde yatak yok ise, divana oturan kimse uzak bir yolculuğa çıkar. Hasta ise ölür. Rüyayı gördüğü zaman hac mevsimi ise ve hacca gitmeyi düşünüyor ise, kara ya da deniz yolculuğu ile hacca gider.
  Nablusi(rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada divanın üstünde olduğunu ve ayaklarında ayakkabılarının olduğunu gören kimse, içlerinde nifak bulunan kimselerle yolculuğa çıkar. Güzel bir mekânda yatak üstünde olduğunu gören kimse, devlet, izzet ve mertebe kazanır.
  Yatak üstünde olduğunu ve beraberinde bir kadının olduğunu, kendisininde sevinç içinde olduğunu görmek, bazen o kadınla aralarında şer ve “hulu” yolu ile boşanma durumuna delalet edebilir.
  Kocası olmayan bir kadının rüyasında evine yatak taşıdığını görmesi, bir adamla evlenmesine delalettir. Divanının dik durumunda olduğunu gören kimse, hasta ise şifa bulmasına delalet eder.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Rüyada Divan Görmek Divana Yatmak kazançlı günlere, dingin bir hayatı olacağına, dünyalığa gelecek berekete, yararlı işler gerçekleştireceğine, istenilen kuvvete, üne ermeye, işte mevkiye çıkacağına, maddi zorluklardan sıyrılmaya, zorluk çekmeden kazanılan rızka, samimi bir kimseye işaret eder.
+ Yorum Gönder