+ Yorum Gönder
Rüya Tabirleri ve Genel Rüya Tabirleri Forumunda Rüyada dişlerin dökülmesi neye delalettir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Rüyada dişlerin dökülmesi neye delalettir?

  Rüyada Diş dökülmesi Görmek Anlamı :


  Rüyada diş dökülmesi akran*lardan daha fazla yaşamaya delalet eder. Dişlerin tamamının döküldüğünü ve onları avucuna aldığını gören kişi bütün dişlerinin dökülmesine dek uzun bir ömür yaşar ve aile nüfusu çoğalır. Bütün dişlerinin döküldüğünü ve on*ları göremediğini gören kişinin aile fertleri kendisinden önce ölürler ya da hastalanırlar. Dişlerinden birisinin kaybolduğunu görmek, sülalesinden biri*sinin gurbete gitmesine delalet eder. Eğer o dişi bulursa bu kimse gurbet*ten döner. Bulamazsa dönmez.
  Üst dişlerinin eline döküldüğünü görmek, kendisine gelecek mala de*lalet eder. Kucağına döküldüğünü görmek erkek çocuğa, yere döküldüğünü görmek ölüme delalet eder.
  Alt dişlerinin döküldüğünü gören kişi, karın ağrısına, eleme, sıkıntıya ds kccİGrG msruz kalır.
  Borcu olan kişinin dişlerinin döküldüğünü görmesi, borcunu ödemesine delalet eder. Bir tek dişini döküldüğünü görmek, sadece bir kimseye olan borcunu ödemeye veya borçlarını bir defada ödemeye delalet eder. Bütün dişleri dökülen kişinin ev halkının ve evdeki dostlarının tamamı helak olur. Bu rüya onların ölmeksizin uzun bir hastalığa maruz kalmalarına da delalet eder. Dişlerinin ağrısız olarak döküldüğünü görmek batıl işlere delalet eder. Dişlerin ağrılı bir şekilde dökülmesi evinden bir şeyin gitmesine de*lalet eder. Ön dişlerin ağrılı bir şekilde veya kan akarak veya etiyle birlikte düştüğünü görmek kişinin istediği işin iptaline ve bozulmasına delalet eder. Eğer ağrısız düşerse sahip olduğu şeyleri kaybeder.
  Dişlerinin döküldüğünü ve onları eliyle aldığını gören kişinin çocukları ölür. Bazı tabirciler; “dişlerin döküldüğünü gören kişinin bazı arkadaşlarına zarar erişir.”demişlerdir. Ön orta kesici dişinin düştüğünü gören kişinin ço*cuğu, kardeşi ya da kız kardeşi olur.
  Tek dişin tedavi dışında düşmesi ve onun el ile alınması hanımı hamile olan için çocuğa delalet eder. Değilse ilişkisini kestiği kardeşi ile ya da ak*rabalarından biri ile arayı düzeltmeye delalet eder. Bazı tabirciler;” dişle*rin dökülmesi kişiyi arzuladığı şeyi gerçekleştirmekten men eden şeye de*lalet eder. ” demişlerdir. Bazıları da ” borçların ödenmesine delalet eder” demişlerdir.
  Dökülen dişlerini elinde tuttuğunu gören kişi, hatalı bir söz söyler. Söylediğine pişman olur ve onu gizler. Bazende dişlerin dökülmesi, mücahede ehli için oruca devam etmenin lüzumuna delalettir. Dişlerinin düştüğünü ve yemek yemekte zorlandığını gören kişi fakirleşir. Dişlerinin ağrısız ve nedensiz avucuna döküldüğünü görmek, sayısınca gümüş paralara delalet eder. Dişlerinin boğazına düştüğünü ve onları tek tek çıkartıp ye*rine koyduğunu görmek, kuyudaki taşların düşmesine ve onları yerine yer*leştirmesine delalet eder. Bazı tabirlerde şöyle denilmiştir: “Dişlerinin dö*küldüğünü görmek ömürden yirmi dokuz sene veya otuz sene veya otuz gün kaldığına veya otuz dinar borçlanmaya eğer kuyu sahibi ise o kuyunun yı*kılmasına veya şiddetli bir hastalığa yakalanmaya, malının tümünü harcayıp sonra yeniden mal kazanmaya delalet eder.
 2. ismail eski
  Devamlı Üye

  kişinin rüyasında dişlerinin döküldüğünü görmesi onun akraba ve ailesiyle ilgili iyi ya da kötü bir haber geleceğini veya iyi ya da kötü bir olay yaşıyacağı anlamına gelir yine işaretler rüyanın görülme şekline yani rüyadaki olay örgüsüne bağlı değişir genel olarak dişlerin elde kalması iyi olaya delalet eder
+ Yorum Gönder


rüyada diş dökülmesi,  rüyada dişlerin dökülmesi,  rüyada dişlerinin döküldüğünü görmek,  ruyada dis dokulmesi,  ruyada dislerin dokulmesi,  ruyada dislerinın dokulmesi