+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Sağlam kafa sağlam vucutta bulunur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sağlam kafa sağlam vucutta bulunur
  sağlam kafa sağlam vucutta bulunur 2. Mine
  Devamlı Üye

  Sağlam kafa sağlam vucutta bulunur sözü ile ilgili yazı

  Sağlık bütün canlılar için önemlidir. Yapılacak her işin temelidir. Sağlık olmadan hiçbir işten istenen sonuç alınamaz işler gerekli şekilde gelişmez.
  Geleceğin dünyasını kuracak olan gençlerdir. Dünyanın bugünkü halinden şikayet eden gençlerin gelecekten şikayet etmeye hakları olmayacaktır.
  Geleceğin güzel olmasını istiyorsak sağlıklı bir yaşam sürmeliyiz. Hem akıl sağlığımızı hem de vücut sağlığımızı korumalıyız. Bunun için uyuşturucu alkol ve sigara gibi çağımızın en tehlikeli maddelerinden uzak durmalıyız.
  "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” Alkol sigara ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin tutsağı olmuş kişilerin sağlıklı olmasından ne ölçüde bahsedilebilir? İnsanı insan yapan diğer canlılardan ayıran en önemli unsur olan aklın sağlıklı ve verimli bir şekilde insanlığın yararında kullanılması ancak sağlam bir vücutla mümkündür. . Üretken çalışkan kafaların bir disiplin içinde çalışan vücutlarla daha enerjik ve verimli olacaktır.

  Kötü alışkanlıkların pençesinde kıvranan bir kişinin aklını verimli bir şekilde kullanabileceğini düşünmek kişinin kendini kandırmasından başka bir şey değildir. Rüyalarımızı süsleyen ümitlerimizi besleyen bizleri şimdiden heyecanlandıran güzel yarınlara ulaşmak için kötü alışkanlıklardan uzak durup korunmalıyız.
  Sağlıklı bir insan ancak sağlıklı yarınları kurabilir; çünkü her işin başı sağlıktır.

 3. Gizli @ yara
  Özel Üye
  Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur hakkıazda yazı


  Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünün açıklamasını bir yorum şeklinde bu yazımında bulabileceksiniz atatürkün nekadar ileri görüşlü ve geniş oldugunu anlayacaksınız.
  Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur… Havaların uzun süredir sıcak ve güneşli olması insanları gevşeten bir ruh durumu halini aldı.
  Cıvıl cıvıl kuş sesleri ile kalkmak uyanmak ayrı bir güzellik.
  Doğa çok güzel!
  Bu mevsim düzensizlikleri bizleri gevşetirken spor yapma isteğimiz daha da çoğalıyor.
  Spor yapmak tekrar canlanmamıza, enerji toplamamıza yardımcı oluyor.
  Sporu, vakit yok! Diye yaşantımızın gerisine atsak da, alışkanlıklarla ön plana taşıyabiliriz.
  Bu ortamın sağlanabilmesi için doğada özgürce ve güvenli yürüyebileceğimiz, temiz havayı koklayabileceğimiz bol oksijenli yerlere ihtiyaç duyarız.
  Trafiğin ve gürültünün olmadığı uygar görüntüler sergileyen tablolar görmek isteriz.
  Bu ihtiyaçlarımızı giderecek bir yer; Nilüfer Belediyesi’nin duyarlı bir çalışması olan, yürüyüş yolumuza her türlü aktivitenin yapılmasını sağlayan yeni spor aletlerimiz oldu…
  Yıllardır Nilüfer ilçesinde oturmam ve güzel bakımlı çevresinden faydalanmam, beraberinde yürüyüş arkadaşlıklarını da getirdi.
  Ogün ayrı bir mutluluk okunuyordu insanların gözlerinde…
  Yapılan değişikliklerden dolayı dillerde de güzel sözler duyuluyordu.
  İnsanlar mutluydular! İhtiyarı, genci, çocuğu…
  Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün bir özdeyişi geldi aklıma…
  “Sağlam kafa sağlam Vücutta bulunur”
  Ne güzel bir söz!
  Üretken, çalışkan kafaların bir disiplin içinde çalışan vücutlarla daha enerjik ve verimli olacağı demek isteniyor.
  Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e bu uygar davranışı için teşekkür ediyorum.
  Bir ricam var:
  Bu sağlam vücutları, sağlam kafalarla doğru bilgilerle donanımlı geliştirmek için evlere de gezici kütüphanelerle tamamlar mıyız?

 4. HaKHaN
  Özel Üye
  Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur Ne Demek


  Bu atasözü sağlığın önemini belirtek için söylenmiştir. Anlamı sağlıklı olan insanın zihni de sağlıklı çalışır.

  Geleceğin güzel olmasını istiyorsak sağlıklı bir yaşam sürmeliyiz. Hem akıl sağlığımızı hem de vücut sağlığımızı korumalıyız.Çünkü "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.”


+ Yorum Gönder