+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Çocuklar tarafından yazılan hikayeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çocuklar tarafından yazılan hikayeler
  çocuklar tarafından yazılan hikayeler 2. Mine
  Devamlı Üye

  Çocuklar tarafından yazılan hikayeler örnekleri

  Amerika'da bir ilkokulda ögretmen çocuklara evde ders alinabilecek bir hikaye yaratmalarini, ertesi gün sinifta okuyacaklarini söylemis.

  Ertesi gün çocuklar hikayelerini anlatmaya baslamis. Ilk sirada küçük Suzi varmis. Baslamis anlatmaya:

  - Bizim çiftligimiz var. Bir gün babamla yumurtalari topladik, bir sepete koyduk. Arabayla Giderken bir tümsekten geçtik, sepet devrildi ve yumurtalarin hepsi kirildi." Ögretmen:
  - Güzeel. Peki bu hikayeden alinacak ders nedir?
  - Bütün yumurtalari ayni sepete koyma.
  - Aferim çok güzel. Lily sira sende.

  Küçük Lily tahtaya kalkmis ve anlatmaya baslamis:

  - Bizim de bir çiftligimiz var. Babam yumurtalardan civciv çikmasi için onlari kuluçka makinesine koyar, geçen hafta 12 yumurta koydu. 12 civcivi olacagini saniyordu, ama sadece 8'inden civciv çikti.
  - Eveeet. Peki burdan alinacak ders nedir?
  - Yumurtadan çikmamis tavuklari sayma.
  - Aferin bu da çok güzel. Billy, sira sende.  Küçük Billy tahtaya kalkmis ve anlatmaya baslamis:

  - Amcam Ted Vietnam Savasina katilmisti. Bir gün helikopterle bir göreve giderken helikopter vurulmus. Ted Amcam helikopter düsmeden elinde bir makineli tüfek, bir kasatura ve bir sise birayla atlamayi basarmis.Parasütüyle yere inerken yolda birayi içip bitirmis. Inince mermisi bitene kadar makineli tüfegiyle 70 kisiyi haklamis. Sonra kasatura kirilana dek onunla 20 kisiyi halletmis. Sonra son 10 kisiyi de silahsiz bitirmis.
  - Böyle korkunç bir hikayeden alinacak ne ders olabilir?
  - Içince Ted Amcama bulasmayin

+ Yorum Gönder


çocukların yazdığı hikayeler,  yazılan hikayeler,  çocukların yazdıkları hikayeler,  cocuklarin yazdigi hikayeler,  öğrenciler tarafından yazılan hikayeler,  ilkokul çocuklarının yazdığı hikayeler