+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Karadeniz bölgesinin eğitim imkanları ve bulunan eğitim kurumları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Karadeniz bölgesinin eğitim imkanları ve bulunan eğitim kurumları
  karadeniz bölgesinin eğitim imkanları ve bulunan eğitim kurumları 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Karadeniz bölgesinin eğitim imkanları

  Eğitim-kalkınma ilişkisi ve etkileşimi çerçevesinde özellikle yükseköğretim kurumlarının, bölgesel kalkınma konusunda önemli roller üstlendiğini, ABD, Fransa, Finlandiya, İsveç ve Norveç gibi ülkelerdeki uygulamalar açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu bağlamda yükseköğretim kurumları, sadece bölgelerinin insan gücü taleplerine cevap vermekle kalmayıp, bölge sorunlarının çözümüne yönelik araştırmalar, yetişkin eğitimi, danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle bölgesel kalkınmaya doğrudan etkide bulunmaktadırlar. Ülkemizde de nispi olarak az gelişmiş bölgelerden biri olan Karadeniz Bölgesi'nin sosyal, ekonomik ve kültürel yönden gelişmesine katkıda bulunacağı düşüncesiyle ilk olarak Trabzon'da başlayan yükseköğretim harekatı bugün bölgenin tamamına yayılma eğilimindedir. Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarının yörelerine dönük faaliyetleri yerine getirip getirmediği de tartışma konusudur.
+ Yorum Gönder


karadeniz bölgesinin eğitim imkanları ve bulunan eğitim kurumları,  karadeniz bölgesindeki eğitim kurumları,  karadeniz bölgesinin eğitim kurumları,  karadeniz bölgesinde bulunan eğitim kurumları,  karadenizin eğitim imkanları,  karadeniz bölgesinin eğitim imkanları ve eğitim kurumları