+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda ibrahim baba türbesi ve mustafa ağa medrese Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  ibrahim baba türbesi ve mustafa ağa medrese
  biliyosanız cevağplayın 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  ibrahim baba türbesi hakkında kısaca bilgi

  İslahiye ilçesine bağlı Kabaklar köyü muhtarı Ali Gök, İbrahim Baba Türbesi’nin çevre düzenlemesinin bitirilebilmesi için hayırseverlerden yardım istedi.
  Gök, yaptığı açıklamada, bir tepenin yamacında 1,5 dönümlük alanda yer alan türbede iki katlı bir konuk evi bulunduğunu anlatarak, türbeye Mersin, Antakya, Manisa, İskenderun, Aydın, Denizli illerinden de ziyaretçiler gelerek kurbanlar kestiğini belirtti.
  İlçedeki hayırseverlerin katkısıyla türbenin çevre düzenlemesini tamamlamaya çalıştıklarını ifade eden Gök, otopark, adak kesim yeri, misafirhane yapılacağını kaydetti. Kendisi de duvar yapımı ve çevre düzenlemesinde işçilerle birlikte çalışan Gök, ”İsteyen bir hayırseverimiz, türbe yakınına bir mescit ya da cami de yaptırabilir” dedi.

 3. HaKHaN
  Özel Üye
  İbrahim-i Sânî Hakkında Kısa Yazı

  ibrahim-baba-t-rbesi.jpg

  Anadolu Aleviliği içerisinde yer alan Tahtacıların dedelerinin bağlı olduğu iki ocaktan birisi, İbrahim-i Sânî Baba hazretlerine aittir. İbrahim-i Sânî, İbrahim Baba veya Bölükbaşı diye halk arasında anılıyor. Ona "Bölükbaşı" dnmesi, asker olmasından kaynaklanıyor. Islahiye'nin 3 km. batısında Çerçili Köyü'nde Ziyaret mevkiinde İbrahim-i Sânî'nin türbesi bulunuyor. Köyü halkı, Sünni olup, türbenin bakımı, onarımı, ziyarete açık tutulma işini İbrahim Gürocak'ın çocukları Ali ve Mustafa yapıyor.

+ Yorum Gönder


ibrahim baba türbesi hakkında kısa bilgi,  ibrahim baba türbesi yunanistan,  ibrahim baba türbesi yunanistan vikipedi,  ibrahim baba turbesi yunanistan hakkinda.bilgi,  ibrahim baba turbesi,  islahiye ibrahim baba türbesi