+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Paralimpik olimpiyat oyunlarının diğer olimpiyat oyunlarından farkı nedir ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Paralimpik olimpiyat oyunlarının diğer olimpiyat oyunlarından farkı nedir ?
  paralimpik olimpiyat oyunlarının diğer olimpiyat oyunlarından farkı nedir ? 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Paralimpik olimpiyat oyunlarının diğer olimpiyat oyunları..

  Paralimpik olimpiyatlar

  Paralimpik Oyunlar, çeşitli engelli gruplarından sporcuların katıldığı çok sporlu etkinliktir. Orijinalindeki "paralympic" kelimesi; İngilizce, engelli anlamına gelen "paralyzed" ve "olympic" kelimelerinin birleşmesinden meydana gelir.Yaz ve Kış Paralimpik Oyunları o dönemki Olimpiyatların hemen ardından yapılır.Tüm Paralimpik Oyunları Uluslararası Paralimpik Komitesi tarafından yönetilir.


  Normal olimpiyat

  Olimpiyat Oyunları, veya kısaca Olimpiyatlar, dört yılda bir yapılan geniş kapsamlı bir spor organizasyonudur. Dünya çapında sporcu, gazeteci, televizyoncu, spor adamı ve seyircilerin katılımı ile gerçekleştirilen olimpiyatlar insanlar ve ülkeler arası barışın sağlanabilmesini amaçlamaktadır.
+ Yorum Gönder


paralimpik olimpiyat oyunlarının diğer olimpiyat oyunlarından farkı nedir,  paralimpik olimpiyat oyunlarının diğer olimpiyat oyunlarından farkı,  paralimpik olimpiyat oyunlarının diğer olimpiyatlardan farkı nedir,  olimpiyat oyunlarinin diğer olimpiyat oyunlarindan farki nedir,  paralimpik olimpiyat oyunlarının diğer oyunlardan farkı nedir,  paralimpik olimpiyatla normal olimpiyatin farki