+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Güneş ile ilgili özlü sözler ve atasözleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Güneş ile ilgili özlü sözler ve atasözleri
  güneş ile ilgili özlü sözler ve güneş ile ilgili atasözleri çok az bunlarda ( olanlarda ) hiç anlamı olmayan 2. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  Güneş romantikliğin gezegen bulmuş halidir.

  Bıksan da güneşten asla vazgeçme gelecek günlerinizi aydınlatacak.

  Güneşin olmadığı yerde sevgi asla yaprak açmaz.

  Güneşin girmediği evlerden doktorlar asla çıkmaz.

  Güneşin özü insanın yüreğinde özle eştir.

  ------------------------------------------------------------

  Güneş girmeyen eve doktor girer.

  Anlamı: Güneşin insan sağlığı açısından önemi tartışma götürmez. Güneşin girmediği yerlerde mikropların daha çabuk çoğaldığı, güneş yüzü görmeyen insanların da daha çabuk soluklaştığı bilinen gerçeklerdendir. Güneş birçok hastalığa iyi gelirken, sağlığın da baş koruyuculuğunu yapar. Görülüyor ki güneşli evde hastalık olmaz.

  Gün doğmadan neler doğar.

  Anlamı: Yüce Allah`tan başka kimse yarının ne getireceğini bilemez. Yarın birçok değişikliklere gebedir. Beklenmedik bir sırada umut verici durumlarla da karşılaşma imkânı vardır.

  Güneş balçıkla sıvanmaz.

  Anlamı: Açıkça meydana çıkmış, hemen herkesin bildiği gerçeği inkâr etmek, gizlemeye çalışmak, yalan dolanla değiştirmeye yeltenmek mümkün değildir. Buna güç yetirecek insan yoktur.
+ Yorum Gönder


güneş ile ilgili özlü sözler ve atasözleri,  güneş ile ilgili özlü sözler ve anlamları,  güneş ile ilgili atasözleri ve anlamları,  güneş ile ilgili atasözleri ve özlü sözler,  güneş ile ilgili özlü sözler,  güneşle ilgili atasözleri ve özlü sözler