+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Sağlık ve çevre arasında nasıl bir ilişki vardır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sağlık ve çevre arasında nasıl bir ilişki vardır?
  herkes yazsın lütfen acilen 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Sağlık ve çevre arasındaki ilişki

  Sağlık ise insanın hastalık dışında her yönden tam bir iyilik halidir.
  Şu bir gerçektir ki, çevrede insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bir çok faktör vardır.
  çevre her yönden önemli bir faktördür. Çünkü canlılar çevrenin içinde yaşamaktadır.

  Çevrede besin kaynakları, su ve yaşadığımız mekan bulunmaktadır. Bizim yaşadığımız mekanın kirlenmesi sağlığımızı da etkiler. Çevrede sağlığımıza etki eden başlıca olaylar; fabrika atıkları, hava kirliliği, radyasyon etkileri, insan ve hayvan kaynaklı atıklardır. Sağlığımıza etki eden diğer faktörlerden biride besinlerdir. Besinlerin kirli olması sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Besinler çevrekirlenmesinden etkilenerek kirlenirler. Besinler tüketilmeleri için geçtikleri her aşamadakirlenebilirler. Bir çok hastalığın nedeni de besin kirliliğidir. Hava kirliliği de sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Hava kirliliği; havada katı, sıvı ve gaz şeklindeki yabancı maddelerin insansağlığına, canlı hayatına ve ekolojik dengeye zarar verecek yada yaşamdan maddi nesnelerdenyararlanılmasını engelleyecek miktar, yoğunluk ve sürede atmosferde bulunmasıdır.

  Geleneksel havakirleticilerinin çoğu solunum sistemlerini direk etkiler. Zaten bizim yaşamamız içinde solunumgereklidir. Bu yüzden hava kirliliği de sağlığımız için gerekli etmenlerdendir.

  Çevresel kirlenmenin sağlığımıza yansıdığı bir gerçektir.

+ Yorum Gönder


sağlık ve çevre arasındaki ilişki,  sağlık ile çevre arasındaki ilişki,  çevre ile insan sağlığı arasında nasıl bir ilişki vardır,  çevremiz ile sağlığımız arasında nasıl bir ilişki vardır,  çevremizle sağlığımız arasında nasıl bir ilişki vardır kısaca,  Yaşam Ve Cevre Arasında Nasıl bir İlişki Vardır