+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda B12 EKSİKLİĞİ Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  B12 EKSİKLİĞİ
  Merhabalar..Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerB12 vitamini eksikliğindeki belirtiler babamda da olduğu için Doktoru B12 testi yaptırdı ve oldukça düşük çıktı.Sanırım 90 olması lazım.Doktoru bunun kalıtımsal olabileceğini söylediği için bende test yaptırdım.Benimki 509 çıktı ancak bende de çok unutkanlık ve kulak çınlamaları oluyor..Babamın doktoru değerler normal bile olsa dahi çocuklarınızın da düzenli vitamin aşısı olması gerekir demiş.Şimdiden çok teşekkürler..Saygılarımla.. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  B12 Vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

  B12 eksikliği uzun süreler tedavi edilmezse ciddi hasarlara neden olabilir. B12 vitamin eksikliğinde sinir hasarı, kansızlık, unutkanlık, depresyon ve yorgunluk gibi sorunlar görülür. Bu hasarların düşük B12 düzeyi erken teşhis edilip ve takviye alımına herhangi bir kalıcı hasar oluşmadan başlandığında engellenmesi mümkündür.

  Kırmızı kan hücrelerinin üretimi için B12 vitaminine gereksinim vardır. Gerekli miktarda alınmadığı takdirde b12 vitamini eksikliği çarpıntı, nefes darlığı ve bitkinlik gibi sorunlara yol açan bir tür kansızlık problemine sebebiyet verir.

  B12 vitamin eksikliği hafızanın zayıflamasına neden olur.

  El ve ayaklarda görülen uyuşmanın nedeni b12 eksikliği olabilir.

  Çocukların zeka düzeylerinde düşüklüğe neden olabildiği gibi B 12 eksikliği aynı zamanda konuşma ve yürüme gibi davranışların daha geç ortaya çıkmasına neden olabilir.

+ Yorum Gönder