+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Tsk nın önemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tsk nın önemi
  bana bu konu hakkında bilgi verir misiniz? 2. HARBİKIZ
  Moderator


  TSK HAKKINDA BİLGİ

  TSK'nın vazifesi Anayasa ve yasalarla belirlenmiş olup, 2000'li yıllarda Türk Silahlı Kuvvetleri, yeni güvenlik sorunlarına ve krizlere uygun şekilde reaksiyon göstermek, belirsizliklere karşı hazır olmak, iç ve dış tehdit ve risklere karşı ülkenin güvenliğini sağlayabilmek için;


  Caydırıcılık,

  Güvenlik / Harekat Ortamının Şekillendirilmesi,
  Savaş Dışı Harekat (Barışı Destekleme Harekatı, Doğal Afet Yardım Harekatı ve İç Güvenlik Harekatı),
  Kriz Yönetimi,
  Sınırlı Güç Kullanımı,
  Konvansiyonel Harp,
  gibi faaliyetleri icra etmektir.

  Bu bağlamda, değişik görevleri ifa edebilecek, çok rollü elastiki birliklerin teşkil edilmesine, sayısal fazlalık yerine gelişmiş teknoloji ürünü silah ve sistemlere sahip olunmasına, bu silah ve sistemlerin etkinliğini artıracak komuta-kontrol, erken ihbar ikaz, elektronik harp, gelişmiş mühimmat, her hava şartlarında harekat imkan ve kabiliyeti gibi kuvvet çarpanlarına sahip olunmasına önem ve öncelik verilmektedir.

  Global ve bölgesel dengelerin henüz tam olarak oluşmadığı içinde bulunduğumuz politik ve askeri ortamda, bölgemizde ve dünyada barış ve istikrara katkıda bulunmanın yanı sıra, iç ve dış tehditlere karşı ülke savunmasını sağlayacak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, yeniden yapılanmasında aşağıdaki kabiliyetlerin idame edilmesi ve geliştirilmesi hedeflenmektedir.

  Caydırıcı askeri gücün idamesi,

  Komuta, Kontrol, Muhabere, Bilgisayar, İstihbarat, Keşif ve Gözetleme sistemleri,
  Üstün hareket kabiliyeti ve ateş gücü,
  Silahlı Kuvvetlerin nicelikten çok niteliği esas alan, ileri teknoloji ürünü silah ve sistemler ile teçhiz edilmesi,
  Her hava ve her ortamda gece ve gündüz şartlarında harekat icra etme kabiliyeti,
  Kitle imha silahlarına karşı hava/füze savunma ve NBC korunma kabiliyeti,

  Stratejik intikal,

  Müşterek ve Birleşik Harekat icra etme kabiliyeti,
  Klasik savaşın yanında, barışı destekleme, terörle mücadele, doğal afetlerde yardım, kriz yönetiminin desteklenmesi, sınırlı güç kullanımı, abluka, ambargo, insani yardım, göçü önleme gibi değişik harekat türlerini ifa etme kabiliyeti.

  TSK yeniden yapılanma faaliyetlerini, soğuk savaş sonrası oluşan yeni politik-askeri stratejik ortam, Türkiye'nin güvenliğine yönelik iç ve dış tehdit, Anayasa ve yasaların kendisine verdiği görevler çerçevesinde sürdürmektedir.

 3. @AdminTürk
  Yeni Üye

  TSK HAKKINDA KISACA ÖZET

  Tsk nın Önemi
  ; Şuan Mustafa Rahatlıkla Türkiye Cumhuriyeti sınırları İçerisinde Yaşıyor Geziyor Dolaşıyor Ve Dilediğince Hareket Ediyorsan ;Yabancı Ülkelerin İşgali Ve Sömürgesi Altında Olmadan Yaşıyorsan Türk Silahlı Kuvvetleri Sayesindedir..
  Türk Silahlı Kuvvetleri Demek Türkiye Cumhuriyeti Demektir Bir Yandan.. Ülkemizde Demokrasi Var İse Özgürlük Denen Bir Şey Varsa Bu Türk Silahlı Kuvvetlerinden Geçer
  Belki Sen Bu Soruyu Yerli Ve Yabancı Medyadan Çıkan Son Zamanlardaki Olaylara Ve Haberlere Göre soruyorsun Belki Bu Konuda Bir Fikir Görüş Beklentin Var..Varsayımlara Göre Verilen Düşünce Karar Ve Haberlere İtimat Etmeyin Ülke Öyle Bir Dönemden Geçiyorki Osmanlıda Bile Bu Kadar Çok Entrikalar Dönmediğine Eminim
  . Sizlere Kısaca Ulu Önderimizin Gençliğe Hitabesinden Bir bölümlede Anlatabiliriz ;


  ' Ey Türk Gençliği!


  Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur.
  Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. '

  Şu An bu Dahili Ve Harici Beddahlar diye Adalandılacak Bir Çok Düşmanla Mücadele Ediyoruz . Eğer Biri Türkye Cumhuriyeti Üzerinde Birşeyler Yapmak İsterse İlk Hedef Ordusu Olmalı Ordu Yıpratıldımı Halkın İnancı Kırılır Bunu Başarmalarına İzin Vermeyiniz Duyarlı Davranın Anlıyacagınız Güçlü Ordu Güçlü Türkiye ..

  ATK v Y

+ Yorum Gönder