+ Yorum Gönder
Kişisel Sayfalar Özel Forumlar ve Gizliyara Özel sayfası Forumunda Ülkü ocağı kuralları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ülkü ocağı kuralları
  ülkü ocağı kuralları 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Ülkü ocağı kuralları nelerdir

  1- Tokat Ülkü Ocakları Otağ yöneticileri her ne kadar kural dışı materyalleri zamanında kaldırmak için çalışıyor olsalar da, tüm mesajlar incelenememektedir. Buna göre buraya gönderilen mesajların o kişinin görüşlerini yansıttığını ve yöneticilerin (kendilerine ait mesajları dışında) bunlardan sorumlu tutulamayacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

  2- Asağılayıcı, kaba, ahlak dışı, nefret dolu, tehditkâr ve kanunlarla çelişecek içerikler gönderemezsiniz. Bunları dikkate almamanız durumunda siteden süresiz uzaklaştırılırsınız (ve servis sağlayıcınız da haberdar edilir).

  3- Her kullanıcı en fazla 1 üyelik açabilir. Birden fazla üye kaydı yaptıran veya başka nicklerle login olan kullanıcılar tespit edilir, login olduğu nick, kendine kayıtlı olan nick ayrıca o ip adresine kayıtlı tüm nickler kapatılır.

  4- Her mesajın IP adresi bunları engellemek için kaydedilmektedir. Bu forumun moderatörleri, adminleri ya da webmasterının, kendi iradeleri doğrultusuna herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul ediyorsunuz.

  5- Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Her ne kadar bu bilgiler sizin bilginiz dışında 3. şahıslara verilmeyecek olsa da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgiler 3. şahıslara dağılırsa bundan webmaster, moderatör ya da adminleri sorumlu tutamazsınız.

  6- Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. E-mail adresiniz sadece kaydınızı onaylamak ve şifrenizi yollamak içindir (Ve unuttuğunuz zaman şifrenizi yeniden yollamak için).

  7- Tokat Ülkü Ocakları Otağ'ına yazılacak site adresleri ve linkler, bilgilendirme, öğretim amaçlı vb. kullanımların dışında çıkılarak bir takım çevrelerin tanıtım veya reklamını yapmak için kullanılamaz.

  8- Foruma yazılan gereksiz ve hiçbir tutarlılığı olmayan mesajlar forumdan Geri Dönüşüm Kutusu'na taşınacak ve sistem bu mesajları 15 gün sonra veri tabanından silecektir.

  9-Tokat Ülkü Ocakları Otağ'ına kişisel sorunlarınızı ve anlaşmazlıklarınızı taşıyamazsınız, bunları forum dışı ortamlarda halletmeniz gerekmektedir.

  10- Imzalara, albüme, nicklere ve mesajlara email adresi, telefon numarası, müstehcen sözler veya herhangi bir reklam mahiyetinde link yazılamaz. Ayrıca otağ'ın genel görüntüsünü bozduğu ve bağlantısı düşük kullanıcılarımız için sorun çıkarttığından verilen ebad dışındaki ölçülerde resim eklemek yasaktır. Bu şekilde eklenen resimler ikaz edilmeksizin silinecektir.(Resim Ebadı : 450 x 350 Büyüklük : 25 KB )

  11- Tek smileyli mesaj göndermek, 3. kişileri itham edici mesajlar yazmak, mesajlarda umumi toplumun hassasiyetini taşıdığı meselelerde aşağılayıcı olmak, mesajlaştığı kişiyi kucuk düşürücü ve hakaret içeren mesajlar göndermek yasaktır.


  12- Otağ yöneticileri kurallara uymayan, gönderilen konularla ilgisi olmayan mesajları değiştirme, silme veya taşıma hakkına sahiptirler. Ayrıca, otağda yazılan mesajlar yöneticiler tarafından haber amaçlı olarak kullanılabilirr.

  13- Kurallara uymayan, gönderdikleri mesajlardaki içeriklerde otağ düzenine zarar veren ve diğer kullanıcıları rahatsız ettikleri saptanan kullanıcılar için forum yöneticilerinin cezai yaptırım uygulama hakkı bulunmaktadır. Haklarında cezai yaptırım yapılacak kullanıcılara süresi belli olmamakla birlikte yönetciler tarafından her türlü cezai işlem yapılabilir.

  14- Otağ kurallarının güncellenmesi veya yenilerinin eklenmesi durumunda kullanıcılara bilgilendirilme mesajı gönderilir. Yapılan bu güncellemeden sonra yeni kuralları kabul etmeyen kullanıcılar üyeliklerinin iptalini isteyebilirler.

  15- Kurallar bellidir, herkez kuralları okuyup hareket etsin. Daha sonra üyeler hakkında yönetimin verdiği kararlara(uzaklaştırma, nick kapama, mesaj silme, vb.) kimsenin karşı çıkma veya yöneticileri sorgulama hakkı bulunmamaktadır!


  16-MHP ve ÜLKÜ OCAKLARI harıc bbp ve alperen ocakları ıle ılgılı bılgıler ve konular yazmak yasaktır..

  .TOKAT ULKU OCAKLARI YÖNETIMI..

+ Yorum Gönder


ülkü ocaklarında uyulması gereken kurallar,  ülkü ocağı kuralları,  ülkü ocakları kuralları,  ülkü ocak kuralları,  ülkü ocaklarının kuralları