+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Göz Hastalıkları Forumunda Göz torbaları şişiyor ise ne yapmalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Göz torbaları şişiyor ise ne yapmalı
  Göz torbaları hakkında bilgi?

  Arkadaşlar hemen bana göz torbaları için bir kaç bilgi verir misiniz?

  Sabahları kalktığımızda, yada gün içerisinde gözlerimizin altındaki şiş torbalar gözlerimizin şişmesi hepimizi fazlasıyla rahatsız ediyor. Şimdi bunlardan kurtulmak için öneriler sunuyoruz.

  1. Metal Kaşık
  Yapacağınız tek şey iki metal kaşık almak, bir dakika kadar soğuk suyun altında tutmak ve kaşıkları baş aşağı gözlerinizin üzerine koymak. Bunu da yapamıyorsanız kalp kırıklığından daha büyük sorunlarınız var demektir.
  2. Hemoroid Kremi
  Bunu güzellik yarışmalarına katılan bütün kızlar yapıyor. Kulağa tehlikeli gibi gelse de işin sırrı köpekbalığı ciğeri yağı gibi maddelerin şişlikleri azaltması. Göz kapaklarınıza biraz sürün ve şişliğin inmesini bekleyin. Bu işi dikkatli yapmanız ve prospektüsünde ‘körlüğe yol açabilir’ gibi bir uayrı olup olmadığına bakmanızı öneririz.
  3. İnce Salatalık Dilimleri
  Cindy Crawford’un başvurduğu bu yöntem oldukça etkili. Gözünüzü kapatın ve üzerine koyup bir süre bekletin. Denemekte fayda var.
  4. Siyah Çay Poşetleri
  Tek yapacağınız çay poşetini soğuk suda 10 dakika bekletmek ve hafifçe bastırarak göz bölgenizde gezdirmek. Çaydaki bir madde gözde biriken suyu çekiyor.
  5. Çiğ Patates Dilimleri
  Bütün gece doğru düzgün uyumadınız. Telaşa gerek yok. Bir patates aslın dilimleyin ve göz altı bölgenize uygulayın. Yüzünüz dilimlerdeki potasyumu emecek ve hoş olmayan mırluklar kalkacak.
 2. Zarafet
  Üye

  Göz altı torbalarına çilekte olumlu etki yapar. Yapmanız gereken çilekleri ince dilimler şekilinde dilimleyip göz altına yapıştırmak 15-20 dakika bekletip yıkayın. Haftada bir defa uygulayın, bu uygulamaya devam ederseniz göz altı torbaların oluşmadığını göreceksiniz.
+ Yorum Gönder


göz altı torbaları için ne yapılmalı,  göz altı torbaları neden şişer,  göz torbaları için ne yapmalı,  göz altı şişlikleri için ne yapılmalı,  göz altı torbaları için ne yapmalı,  göz torbaları neden şişer