+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Göz Hastalıkları Forumunda Göz Kanlanması Nasıl Geçer Bitkisel Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Göz Kanlanması Nasıl Geçer Bitkisel
  Göz kanlanması nasıl geçer bitkisel ilaçlarla

  Arkadaşlar sizce göz kanlanması nasıl geçer bitkisel ilaçlarla hakkında bilgi verir misiniz?
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Göz Kanlanması Nasıl Geçer

  Tek bir gözde olan kanlanmalar özellikle ağrı, sulanma ve görme kalitesinde azalmayla birlikte olduğu zaman acildirler. Daha uzun süreli, görme ve göz fonksiyonlarını bozmayanların ise uygun zamanda tedavi olmaları gerekir.Kanlanma yapan birçok farklı etken vardır. Tedavi altta yatan etkene göre yapılır.

  Yabancı cisim varlığında cismin çıkartılması, ani göz tansiyonu varlığında tansiyonun düşürülmesi ve tedavisi, üveitlerde gerekli tedavinin yapılması ve sistemik rahatsızlıkların araştırılması, ultraviyole yanıklarında gözün uygun ilaçlar eşliğinde belirli süre kapatılması gerekir. Göz kızarıklığına neden olan olay göze kimyasal bir sıvının veya gazın gelmesi ise ilk yapılacak olan iş saniyeler içerisinde gözün ve çevresinin bol suyla yıkanması sonrasında en yakın sağlık merkezine ulaşılması olacaktır. Kontakt lens kullanıcılarında olan kanlanma ve ağrılarda kontakt lens kullanımı kesilip en kısa zamanda göz muayenesi yapılmalıdır. Alerjik durumlarda güneş gözlüğü ve gölgelikli şapkaların kullanımı önerilir. Şiddetli alerjik reaksiyonları tedavisi kısa sürede başlanılmalıdır..

  Kanlanma durumunda yapılmaması gerekenler:
  Olay ani gelişimli, özellikle ışık hassasiyeti, sulanma ve ağrıyla birlikte ise en kısa zamanda göz hekimine ulaşılmalıdır. Kızarıklığı veya ağrıyı azaltan birtakım damlalar kesinlikle hekime danışılmadan kullanılmamalıdır. Bu durum tedaviden sonuç alınmasını geciktirebildiği gibi kalıcı hasarlara da neden olabilmektedir.

  Göz Kanlanmasına iyi gelen Bitkisel Yöntemler:

  Şifalı bitkiler ile hazırlanan kompleks göz kanlanmasına iyi geliyor. Mutlaka doktora görünmek gerekir fakat ani göz kanlanmalarında alternatif yardımcı olarak yapılabilecek önerilerimiz:

  a) Birer tutam papatya, ebegümeci, mavi kantaron ve kırmızı gül bir kaba konularak, üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra gözlere yavaş yavaş sürmek suretiyle uygulanır.

  b) iki diş sarımsak ve bir tatlı kaşığı toz şeker bir kabın içerisinde iyice ezilir. Bir bez yardımı iie gözlere sürülür.

  c) Birer çay bardağı nohut ve üzerlik tohumu tozu bir kabın içerisinde iyice ezilerek toz haline getirilir. Daha sonra yumurta akı ilave edilerek merhem kıvamına geldiği zaman alna konur.

+ Yorum Gönder