+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Göz Hastalıkları Forumunda Sabahları Göz şişmesine Ne Iyi Gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sabahları Göz şişmesine Ne Iyi Gelir
  Sabahları uyandığımızda göz şişmesine ne iyi gelir kısaca

  Arkadaşlar sizce sabahları uyandığımızda göz şişmesine ne iyi gelir hakkında bilgi verir misiniz?
 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Göz Kapaklarında Şişme Neden Olur

  Uykusuzluk ve mahmurluk bu işi yapabilir. Bunun nedenini o kişinin kendinden daha iyi hiç kimse bilemez.
  Tıbbi yönden, gözkapağı şişmesi ya da ödemi, alerjiden kaynaklanabilir. Burada tırnak cilasının ne büyük rol oynadığını bilseniz şaşardınız. Saç spreyleri, boyalan, rimel, kozmetikler hepsi buna neden olabilirler.
  Bazı göz damlaları ve antibiyotik merhemleri de söz konusu olabilir. Gerçek alerjik nedeni bulup çıkarmak çoğunlukla çok zordur. Deneyerek, birini kullanıp bırakarak neden bulunabilir.
  İyi pişmemiş domuz etinden trişinoz gibi bazı hastalıklarda özellikle gözkapaklan şişer. Bazen, kronik akciğer, kalp ve böbrek hastalıklarında da gözkapaklarmda inatçı şişlikler olur. Bununla birlikte, bu hastalıklar nedeniyle şişme, kozmetiklere ve besinlere karşı alerjik reaksiyonlara bağlı olarak orta-ya çıkandan daha az görülür.
  Gözlerde oluşan şişlikler görüntü bakımından hoş olmadığı gibi sağlığınız bakımından da sizi rahatsız edecektir.Şiş gözlerden kurtulmanız için 5 pratik öneri….
  Düzenli uyku;
  Hergün en az 8 saat uyumaya özen gösterin.Ayrıca yatma saatlerinizde sürekli değişiklikten kaçının.Belli bir saat belirleyin ve o saatte yatın.Gün arasında 5-10 dakikalık göz dinlendirmesi daha etkili bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

+ Yorum Gönder