+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Göz Hastalıkları Forumunda Hangi Gözlük Yüzünüze Daha Uygun Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hangi Gözlük Yüzünüze Daha Uygun
  Hangi gözlük yüzünüze daha uygun kısaca

  Arkadaşlar sizce hangi gözlük yüzünüze daha uygun kısaca hemen bana açıklar mısınız?
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Hangi Gözlük Yüzünüze Daha Uygun Hakkında Bilgi

  Oval


  Neredeyse her çerçeve oval şekilli bir yüzü tamamlar. Ne tarz çerçevelerin en iyi durduğuna karar vermek için denemelerinize modaya uygun çerçevelerden başlayabilirsiniz.

  Yuvarlak

  Geometrik bir şekle sahip (örneğin dörtgen) bir çerçeve, yüzünüzü daha uzun gösterecek ve yüz hatlarınızı keskinleştirecektir.

  Dikdörtgen

  Yüzünüzün uzun bölgelerinden daha kısa çerçeveler kullanarak, dikdörtgen şekilli bir suratı genişletebilir veya kısaltabilirsiniz. Dekoratif özelliklere sahip çerçeveler de uzun yüzlere genişlik kazandırabilir.

  Kare

  Kedi gözü ya da oval vb. eğimli ve yumuşak çerçeveler kullanarak, kare şekilli bir yüzün keskin açıları giderilebilir.

  Baklava Dilimi

  Çerçevesiz veya yumuşak oval bir gözlük kullanarak, genişlik sorununu giderebilir ve bütün dikkati gözlerinize odaklayabilirsiniz.

  Üçgen

  İlgiyi gözlerinize çekerek, dar çene kemiğinizin yumuşak gözükmesini sağlayabilirsiniz. Üst köşelerinde dışa doğru açı almış, ya da çerçevesiz bir gözlük denemelisiniz.

  Çerçeve büyüklüğünün yüz büyüklüğünüzle orantılı olması gerektiğini unutmayın. Daha ufak çerçeveler ufak suratlar için uygundur, büyük çerçevelerse büyük suratlar için uygundur. Yeni bir gözlük seçerken , gözlüğünüzün suratınıza tam olarak oturması son derece önemlidir. Aşağıdaki tavsiyeleri dikkate almak, mükemmel çerçeveyi bulmak konusunda size yardımcı olabilir.
  •Çerçeveniz kaşlarınızı yakından takip etmelidir.
  •Gözbebeğiniz çerçevenin tam ortasında olmalıdır.
  •Çerçeve yukarı ya da aşağı çekmeseniz de yüzünüze rahat oturmalıdır.

+ Yorum Gönder