+ Yorum Gönder
GSM Arşivi ve GSM Merkezi Cep Telefonları Forumunda Tüm operatörler için kontör gönderme Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Tüm operatörler için kontör gönderme
  Tüm operatörler için kontör gönderme kısaca

  Hemen bana tüm operatörler için kontör gönderme tekniğini gösterir misiniz?

  Hepimiz Türkcell’de nasıl olucağını biliyoruz ama Avea ve Vodafone ‘dakini biliyormuyuz?
  Buyrun kısa ve öz kontör transferleri.

  Turkcell Aboneleri İçin:

  Turkcell hat kullanan aboneler cep telefonlarının mesaj kısmına kontör göndermek istedikleri kişinin numarasını 10 haneli olarak yazıp bir boşluk bırakarak göndermek istediği kontör miktarını yazması yeterli. Mesajı 2277′ye göndermeniz gerekiyor. 8075 sesli yanıt sistemini de kullanabilirsiniz. Bu işlem için sizden 2 kontör alınıyor. 1 ay içerisinde en fazla 250 kontör gönderebiliyorsunuz. Tek seferde ise en az 5, en fazla 70 kontör transfer edebiliyorsunuz.
  Örnek mesaj: 5351534767 20 yazıp, 2277′ye gönder

  Vodafone Aboneleri için:

  Vodafone aboneleri cep telefonlarından 7038′i arayarak otomatik sesli yanıt sistemini takip edebilirler. 10 haneli numara ve kontör miktarı girildikten sonra işleminiz gerçekleşiyor. Bu işlemin ücreti de 2 kontör. Fakat 7038′i aramak da ücretli. (71 sn. 1 kontör) Yani kontör gönderme işlemi için hızlı olursanız en az3 kontör veriyorsunuz. . 1 ay içerisinde en fazla 300 kontör gönderebiliyorsunuz. Tek seferde ise en az 20 en fazla 100 kontör transfer edebiliyorsunuz.

  Avea Aboneleri için:

  Avea abonesi iseniz kontörlü hat kullanan bir Avea hattına kontör göndermek için cep telefonunuzun mesaj kısmına göndermek istediğiniz numarayı ve kontör miktarını arasında bir boşluk bırakarak girdikten sonra 9235′e gönderebilirsiniz. İsterseniz 9235′i arayıp sesli yanıt sistemini de takip ederek kontör gönderebilirsiniz. Ayrıca *100# işlemler menüsünü de kullanarak kontör gönderebilirsiniz. Kontör gönderme işleminiz tamamlandığında 2 kontör ücret ödüyorsunuz. Bir seferde en az 4, en fazla 50, bir ay içinde en fazla 250 kontör transferi yapılabilir.
 2. Acil

  Tüm operatörler için kontör gönderme isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


Vadofon kontor gondere biliyormuyum