+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Guinness Rekorlar Kitabı Forumunda Dünyanın En Yaşlı Kadını - Guinness Rekorlar Kitabı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Dünyanın En Yaşlı Kadını - Guinness Rekorlar Kitabı
  Dünyanın En Yaşlı Kadını - Guinness Rekorlar Kitabı  Guinness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın en yaşlı kadını olan Maria Olivia Da Silva 125 yaşına girdi

  Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en yaşlı kadını olarak tescil edilen Maria Olivia Da Silva 125'inci doğum gününü yakınlarının hazırladığı mini doğumgünü partisi ile pastadaki mumları üfleyerek kutladı.

  Maria Olivia Da Silva torunlarının yardımıyla bahçeye çıkarılıp kendisi için hazırlanan pastadaki üç mumu üfleyerek söndürürken halinden oldukça mutlu göründü.

  Atatürk'le yaşıt

  Brezilya'nın Itapetininga kentinde 28 şubat 1881'de dünyaya gelen Da Silva Sao Paolo Astorga ve Parana kentlerinde yaşadı.

  Yaptığı iki evlilikten 14 çocuğu olan Maria Olivia Da Silva 59 yıldan bu yana yaşamını torunları ile sürdürüyor 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dünyanın en genç insanı diye bir rekor yoktur ancak dünyanın en yaşlı insanı diye bir rekor vardır. hatta bu kadın ve erkek diye ayrılmıştır. dünyanın en yaşlı kadını 125 yıllık yaşı ile guinnes rekorlar kitabına girmeye hak kazanmıştır.
+ Yorum Gönder


guinness rekorlar kitabı,  rekorlar kitabı