+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Guinness Rekorlar Kitabı Forumunda Dünyanın en Ağır Motosikleti - Dünya Rekorları - Guinness Rekorları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Dünyanın en Ağır Motosikleti - Dünya Rekorları - Guinness Rekorları
  Dünyanın en Ağır Motosikleti..


  Dünyanın en Ağır Motosikleti.png

  Almanya'nın Zilly kentinde yapılan bir motosiklet dünyanın en ağır ve en donanımlı motosikleti olma özelliğine sahip. Bir Rus tankının motoru monte edilerek yapılan motosikletin tamamlanması yaklaşık 1 yıl sürdü. Zorlu uğraşlar neticesinde ortaya çıkan araca Led Zeppelin adı verildi. Dünyanın en büyük ve ağır motosikleti, Guinness Rekorlar Kitabı`na girmeyi başardı.

  Görenleri hayrete düşüren ve Almanya'nın meşhur otobanlarında yol almak için ruhsat bekleyen 4.5 ton ağırlığındaki devâsâ motosikletin tasarımcısı Tilo Nieber (39), "Bundan daha ağır, "hafif araç" yoktur sanırım. Uzunluğu 5.20 metre , yüksekliği 2.10 metre olan motosikletimin salt motor ağırlığı 1.8 ton geliyor. Harzer Bike Schmiede isimli atölyede leğimci ve motor ustalarıyla 1 yılda ancak tamamlayabildik" dedi.

  Guinness yetkilisi Amarilis Espinoza ise, kayıt işlemini doğrulayarak, bunun, sâhasında bir ilk olduğunu vurguladı 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İnsanlar guinnes rekorlar kitabına girmek için yapamayacakları şey yoktur. zaten guinnes rekorlar kitabına girmek için daha önce hiç yapılmamış olan bir şey yapılmalıdır. ve bunu n için dünyanın en büyük motosiklet yapıldı ve rekor kırıldı. rekor kıran motosiklet tam olarak 4,5 yon ağırlığındadır.
+ Yorum Gönder


rus motoru,  dünyanın en hafif motosikleti