+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Forumunda Batman hangi bölgemizdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Batman hangi bölgemizdedir
  Batman hangi bölgededir

  Batman ili, Türkiye Cumhuriyetinin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan bir ildir. Dicle'nin aktığı topraklarda zengin tarihi geçmişi koruyan Batman ve antik kenti Hasankeyf, bini aşkın mağaralarıyla, tarihsel anıtlarıyla bir doğa harikasıdır.

  Batman'a ulaşım Havayolları, Demiryolları ve Karayolu olmak üzere 3 şekilde sağlanır. Batman'a birçok hava şirketleri İstanbul,Ankara direkt olmak üzere Antalya,İzmir,Adana ve yurtdışına Aktarmalı olarak sık sık ve seyrek olarak seferler düzenlenmektedir.Batman'da bulunan 8(sekiz) yerel otobüs firmaları bölge Karayolları Ulaşımını elinde tutmaktadır. Demiryolları'ndan ise Türkiye'nin her tarafında ulaşım sağlanması mümkündür.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Batman tarihi hakkında en eski bilgiler halk hikayelerinde bilinir. Batman da karasal iklim görülür genelde ve batman çayı da batmana gidenler için görülmesi güzel yerlerden biridir. Özellikle tarih kokan Hasankeyf muhteşem bir görünüşe sahiptir.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Batman ili Güneydoğu Anadolu bölgemizdedir. Batman şehrinin tarihi mağaralara ev sahipliği yapan Hasankeyf ilçesi gezilip görülmeye değer tarihi yerlerdendir. Batman ilinde karasal iklim görülmektedir.
+ Yorum Gönder