+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Günun duası - Hatim Duası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Günun duası - Hatim Duası
  Hatim Duası

  Yâ Rabbi! Okuduğumuz hatm-i şerifi dergah-i ulûhiyyetinde kabul eyle. Kur’an-ı Kerim’in her harfi için bizlere sevap yaz. Okurken yaptığımız hataları bağışla, tam ve mükemmel okumuş gibi kabul buyur. Kur’an-ı Kerim’i kalplerimize nur eyle, Cennet yolumuzu aydınlat

  Ey yerlerin ve göklerin sahibi, kainatın ve bütün mevcudatın yegane halıkı
  İstediğini istediğine veren, istediği zaman almak gücüne sahip olan ulu Allah
  Şu anda kapına geldik, yüce divanına durduk, bütün kötülükleri bir tarafa bıraktık, tevbe ettik, bizleri yüce huzurundan boş geri çevirme Ya Rabbi !


  Okumuş olduğumuz hatm-i şerifi; aşr-ı şerifleri ahsen surette kabul eyle, Ya Rabbi !


  Cemi hata ve kusurlardan salim eyle Ya Rabbi !


  Hasıl olan sevabı Rasulullah (s.a.v.) efendimizin mübarek, aziz, latif ruh-ı tayyibelerine hediye eyledik kabul eyle Ya Rabbi !


  Hz. Adem (a.s.) dan bu güne kadar gelip geçmiş her ne kadar peygamber varsa onların da ruhlarına hediye eyledik, îsâl eyle Ya Rabbi!


  Kur'an-ı Kerim’i elden ele, dilden dile, gönülden gönüle bizlere kadar ulaştıran sahabe-i güzin, tabiin, tebe-i tabiin, Müfessirin ve muhaddisin'in ruhlarına hediye eyledik, isâI eyle Ya Rabbi !


  Din, vatan, hak ve hakikat Uğrunda canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin de ruhlarını meclisimizden haberdar eyle Ya Rabbi !


  Bu hatm-ı şerifin (mevlid-i şerifin) okunmasına vesile olanların emellerini makbul, günahlarını mağfur, ticaretlerini "ticareten Len tebur" eyIe Ya Rabbi !
  Her ne murat ile okutmuşlarsa muratlarına naiI eyle Ya Rabbi !


  Bu aileden ahirete göçenlerin günahlarını affeyle, makamlarını cennet eyle. Peygamberimizin (s.a.v) şefaatine nail eyle Ya Rabbi !


  Uzaktan ve yakından gelip, şurada toplanan aziz din kardeşlerimizin de ölmüşlerine rahmet, geride kalanlarına sıhhat ve afiyet ihsan eyle Ya Rabbi !


  Şu mübarek gecede: Toprak altında çürümüş, isimleri unutulmuş, nesilleri kesilmiş, bir fatiha okuyacak kimseleri kalmamış müslüman kardeşlerimizin de taksiratlarını affeyle Ya Rabbi !

  Ümmet-i Muhammed'in hasta kullarına şifalar, dertli kullarına devalar, borçlu kullarına hayırlı edalar ihsan eyle Ya Rabbi ! 2. Asel
  Bayan Üye

  Hatim Duası Arapça

  hatim-duas-arap-a1.jpg

  hatim-duas-arap-a2.jpg

  hatim-duas-arap-a3.jpg

  hatim-duas-arap-a4.jpg
+ Yorum Gönder