+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Forumacil Günün Duası takva Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Forumacil Günün Duası takva
  Takva Duası


  Büyük Allah'tır, her türlü hamd ü sena O Yüceler Yücesi'nin hakkıdır ve sabah-akşam tesbîh ile anılmaya layık yalnız O'dur.
  Âlemlerin Rabbi Yüce Allah'a sonsuz hamd ve şükür, İnsanlığın Şeref Tablosu Efendimiz (aleyhisselam)'a, âline ve ashabına da nihayetsiz salât ü selam olsun.
  Allahım! Bizi sevip hoşnut olduğun güzellikleri işlemeye ve gerçekleştirmeye muvaffak kıl., marifet tecellilerini üzerimizden sağanak sağanak yağdır., bize elbiseselerin en güzeli olan takva elbisesini giydir ve bizi nezd-i ulûhiyetinden göndereceğin bol ve daimî feyizlerle has kullarından eyle, ey bütün nurlar Kendi nurunun gölgesi olan Nurların Nuru ve sinelerde saklı duranlara kadar açık-gizli her şeyi bilen Alîm Rabbimiz!
  Allahım! İçimizi ve dışımızı nifak, şikak, fısk u fücur gibi hastalıkların zulümâtından arındır., kalblerimizi ve ruhlarımızı marifet nurlarınla ışıklandır., bizi en sevdiğin işlerde kullan., hem bizim, hem de kadın-erkek bütün kardeşlerimizin hallerini en güzel hale tebdil eyle ve bizi yolların en doğrusuna, nimetlerin de en güzeline eriştir!
  Biricik önderimiz, mihmandarımız, kılavuzumuz, dünya ve ahiret saadetimizin vesilesi Efendimiz'i, âlini ve ashabını duamızın sonunda bir kere daha salât ü selamlarla yâd etmek istiyoruz, Rabbimiz. Ne olur, bahtına düştük, güzel isimlerin, yüce sıfatların, Peygamberimiz ve Kur'an hakkı için dualarımızı kabul buyur; yolda bulunmanın hakkını veremiyor olsak da yolunun bu muhtaç yolcularını yollarda bırakma, kapından eli boş geri çevirme, haybet ve hüsrana maruz bırakma! Amin!.. 2. Asel
  Bayan Üye

  Yürekten bir Dua

  Ey yerleri ve gökleri, daglari ve denizleri ile bütün kâinatin ve kâinatta bulanan bütün mevcûdâtin sahibi Yüce Rabbim! Huzuruna diz cöktüm, el actim, boyun büküp Senden rahmet, Senden merhamet ve Senden lütuf ve ihsan dilemeye geldim Bu âciz kulunun dualarini dergâh-i izzetinde kabul eyle.

  Ey her seye kadir olan Rabb-i Rahimim!

  Ey ezel ve ebed sultâni Yüce Hâlikim!

  Senin dergâhindan daha büyük bir dergâh yok ki, oraya varayim

  Senin huzurundan daha yüce huzur yok ki, oraya durayim

  Ve Senin kapindan daha yüce kapi yok ki, onun calayim

  Caresizim bîtabim, âciz ve perisanim.

  Yâ Erhâmerrahimin! Sana sigindim, Sana güvendim, sabir ve tevekkülle Sana yöneldim. Beni sasirtma. Beni yanlis yol ve hareketlere sapmaktan muhafaza eyle. Serden uzak, hayra yakin eyle, ALLAH'IM!

  amin amin aminn
+ Yorum Gönder