+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Forumacil Günün Duası Güncel Konu 2012 Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Cevap: Forumacil Günün Duası Güncel Konu


  Yağmur Duası

  Hamd ederek, istigfar okuyarak duâ edilir. Peygamber efendimiz ve Eshab-ı kiram ve islâm âlimleri yağmur duâsı yaptılar. Sahrada iki rekat namaz kılınır. İmam, asaya dayanıp hutbe okur. Sonra kıbleye dönüp avuçlarını semaya karşı açık olarak omuz hizasına kadar kaldırıp ayakta duâ eder. Hazır olanlar oturarak amin derler. Yalnız yağmur duâsında eller omuzdan yukarı kaldırılır. Bir şey istemek için yapılan duâlarda, avuçları semaya karşı açılır.

  Cevap: Forumacil Günün Duası Güncel Konu sayfa üç frmacil 3 Cevap: Forumacil Günün Duası Güncel Konu

 2. Asel
  Bayan Üye
  Allahümme ente rabbî lâ ilâhe illâ ente halâktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve va’dike mesteta’tü eûzü bike min şerri mâ sana’tü ebûü leke bi ni’metike aleyye ve ebûü bizenbî fağfir lî feinnehû lâ yağfirüzzünûbe illâ ente. Allahım sen benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Sen beni yarattın. Ben de senin kulunum. Gücüm yettiği kadar senin va’din ve ahdin üzerineyim. Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım. Senin bana verdiğin ni’metini îtiraf ederim. Günahımı da îtiraf ederim. Beni mağfiret et. Çünkü günahları ancak sen bağışlarsın.

 3. Asel
  Bayan Üye
  Sabah akşam okunması gereken istiğfar

  (Allahümme ente rabbi lailahe illa ente halakteni ve ene abdüke ve ene ala ahdike ve vadike mestetatü euzü bike min şerri ma sanatü ebuü leke bi-nimetike aleyye ve ebuü bi zenbi fağfirli zünubi feinnehü la yağfirüzzünübe illa ente. La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zâlimin) [Bunu sabah okuyan, akşama kadar, akşam okuyan, sabaha kadar ölürse, şehid olur.]
  Manası:
  Allah’ım, sen benim rabbimsin, senden başka mabud yoktur, ancak sen varsın, beni yoktan yaratan sensin, ve ben senin kulunum, gücüm nispetinde sana verdiğim ahdimde ve sözümde duruyorum, işlemiş olduğum kötü şeylerin şerrinden sana sığınırım, bana olan nimetlerini ve günahlarımı da sana itiraf ederim, benim günahlarımı affet çünkü senden başka bağışlayıcı yoktur. Senden başka hiç bir ilâh yoktur, seni bütün noksanlıklardan, tenzîh ederim. Gerçekten ben, nefsime haksızlık edenlerdenim.

  Dinde sebat edip son nefeste iman ile ölmek için:
  (Allahümme, ya mukallibel kulüb, sebbit kalbi, alâ dinik)
  Manası:
  Ey büyük Allah’ım, kalbleri iyiden kötüye, kötüden iyiye çeviren, ancak sensin. Kalbimi, dininde sâbit kıl, dininden döndürme, Müslümanlıktan ayırma!

 4. Asel
  Bayan Üye
  Günün Duası

  ALLAH'ım öğrendiğim şeyi bana faydalandır.
  Faydalanacağım şeyi bana öğret ilmimi arttır.
  Her halimde Allaha hamdolsun.

  Amin

 5. Asel
  Bayan Üye
  İmam-ı Rabbanî (ks) Hazretleri, din ve dünya zararlarından kurtulmak için her gün 500 defa “Lâ havle velâ kuvvete illâ billah” okurdu. Okumaya başlarken ve okuyunca yüzer defa Salevat getirirdi. (Tefsir-i Mazherî)]  --------------------------------------------------------------------------------

 6. Asel
  Bayan Üye
  Zor Bir işle Karşılaşınca Okunacak Dua
  "Ey Allah! Senin kolay kıldığından başka bir kolay yoktur. Sen dilediğin zaman, zor olanı kolay ve yumuşak yaparsın."

 7. Asel
  Bayan Üye
  Tesirli Sevdiği İnsana Kavuşma Duası

  sizden uzak ama çok sevipte kavuşmak istediğiniz birisnin niyetine cumagecesi yarısından sonra 1000 defa BİSMİLLAHİRRAHMANNİRRAHİMYA VAHİDÜL BAKİ EVVELÜ KÜLLİ ŞEY-İN VE AHİRUHU AMİN

  okursanız Allah c.c. izni ile kavuşursunuz değerli kardeşlerimiz

  sorunuz olursa konuya yazalım

  selametle

 8. Asel
  Bayan Üye
  ET-TEVVAB esması ve zikrinin faydaları


  ET-TEVVAB:Kulun işlediği günahlarn cinsine miktarına ve büyüklüğüne-küçüklüğüne bakmadan,bütün tövbeleri çokça kabul eden,günahlarını bağışlayan.

  Şüphesiz Allah’tan başka tövbeleri kabul edip,kulun günahlarını bağışlayacak kimse yoktur.Günahlarının farkında olarak bir insan ne zaman Allah’a tevbe edip ellerini açsa,Onu bağıilayıcı olarak bulacağından şüphe yoktur.Bu konuda bir sınırlama da söz konusu değildir.Nitekim Hz.peygamber şöyle buyurmuştur.

  “İstiğfar eden kimse günde 70 kere de tevbesinden dönse günahta ısrar etmiş sayılmaz.”

  Ebced değeri ve zikir saati:ET-TEVVAB isminin zikri (409) adettir.Zikrin saati Müşteri, günü perşembedir.

  Özellikleri ve bazı faydaları:

  Bu ismin zikriyle meşgul olup, Duha (kuşluk) namazından sonra (300) defa okumaya devam eden kimsenin gönlü nurlarla dolar,duası ve tevbesi kabul edilenler sınıfına dahil edilir.Kötü huylarını bırakır; allah’tan istediği her şeye kısa zamanda kavuşur.
  Her gün (409= defa okumaya devam eden,ne kadar günahkar olursa olsun,Cenab-ı Hak,onu bağışlar.Üzerinde bulunan kötü huylar iyi huylara dönüşür.
  Geçim sıkıntısı çeken kimse her gün (667) defa “YA RAHİM,YA TEVVAB” şeklinde okumaya devam etse,kısa zamanda ümit etmediği yerlerden destekler görür ve sıkıntılarından krutulup bolluga kavuşur.
  Bir tabak içine “YA TEVVAB” isminin vekfini yaparak,üzerine (409) defa okunduktan sonra su ile silinerek 7 gün İçki veya kumar müpyelası olan bir kimseye içirilirse, o kişi kısa zamnda içki veya kumardan nefret eder.Tövbekar olur.
  kendisine saldırıda bulunan bir düşmana 10 kere okunsa zulüm ve saldırıdan vazgeçer.

 9. Mine
  Devamlı Üye
  Forumacil Günün Duası

  Allahım sen bizi senin yolunda ölünceye dek daim ve kaim et

 10. Mine
  Devamlı Üye
  Forumacil Günün Duası
  Alllahım dilimin şerrinden bana dedirttiklerinden rahmetine sığınırım

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu


ya vahidül baki evvelü külli şeyin ve ahiruhu,  ya vahidül baki evvelü külli şeyin ve ahiruhu ne demek,  ya vahidül baki evvelü külli şeyin ve ahiruhu anlamı,  vahidül baki evvelü külli şeyin ahiruhu,  ya vahidül baki,  ya vahidül baki evvelü külli şeyin ve ahiruhu anlami