+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Gece gündüz duaları Günün Duası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Gece gündüz duaları Günün Duası
  Gece Gündüz Okunması Tavsiye Edilen Dualar

  Bu dualar sizin yararınıza olunacaktır. Okumanızda fayda var.
  Gece ile gündüze, bir gün denir. Gündüz, imsak vaktinde başlar, akşam olunca biter. Gece de akşam başlar, imsak vaktinde biter. Mübarek geceler, mesela Cuma gecesi, Perşembe öğleden itibaren başlar imsak vaktine kadar devam eder. Arefe ve kurban bayramı günleri hariç, mübarek günlerin hepsi, bir gün önceki öğle vaktinden başlar ertesi günkü akşama kadar devam eder.

  Sabah duası, gece yarısında okumaya başlanır. Akşam duası zevalde yani öğle vaktinde başlar. Akşam veya gece okunamayan tesbih ve dualar, ertesi gün okunabilir. Bir hadis-i şerif meali:
  (Her zaman okuduğu dua veya tesbihi ihmal edip, okumadan yatan, sabah namazından öğleye kadar olan vakit içinde okursa, gece okumuş gibi sevaba kavuşur.) [Müslim]

  Gün, gündüz ve gece
  Sual: Dinimize göre gündüz ve gece ne zaman başlayıp biter?

  CEVAP

  Gündüz, imsak vaktinde başlar, akşam vaktinde biter. Akşamdan imsak vaktine kadar olan zamana da, gece denir. Gündüz ile gecenin toplamına ise, gün denir.

  Teheccüdü kılamayan
  Sual: Çok yorgun olduğum için Teheccüde kalkamadım, her gün okuduğum Tebareke sûresini, Amenerresulü’yü okuyamadım. Bunların telafisi mümkün mü?

  CEVAP

  Mümkündür. Gece kalkılamadığı zaman, Teheccüd öğleye kadar kılınırsa, Tebareke sûresi ve Amenerresulü öğleye kadar okunursa, bunlar gece yapılmış gibi sevab olur. 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Son nefesimizde inşallah La İlahe İllallah Muhammeden Rasulullah demeyi mevlam bizlere nasip eder.
 3. Nesrin212121
  Yeni Üye
  dualar bizim en büyük desteğimizdir ve gün boyunca dua edebiliriz. mesela nas süresi,ve ya kafirün süresi,yada ihlas süresi, bu tür Duaları okuya biliriz,hatta normal olarak ta mesela şeytanın şerrinden cinlerin şerrinden veya bir sürü Dualar okuya biliriz.
+ Yorum Gönder