+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Esmaü'l Hüsna Mümin Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Esmaü'l Hüsna Mümin
  Esma-ül Hüsna El-Mümin

  El-Mümin


  Gönüllere iman veren, kendisine güvenenlere emniyet sağlayan ve ferahlık bahşeden


  Cenab-ı Hak buyuruyor:


  "O Allah ki, O'ndan başka ilah yoktur. Meliktir; Kuddûstur; Selam'ır; Mü'mindir; Müheymindir; Azizdir; Cebbardır; Mütekebbirdir. Allah, (müşriklerin) şirk koştuklarından çok Yücedir." (Haşr,23)

  Bunun kısaca manası inanan demektir. Fakat bu mana biz kullar içindir. Allah için olan mana yukarıdaki manadır. Mümin ismi kulun en seçkin ve en şümullu ismidir. Cenab-ı Hak kulunu o kadar seviyor ki, kendine mahsus olan özel ismi kuluna vermiştir. Tam anlamıyla müminlik sıfatlarını taşıyan insan için dünyada ve ahirette sıkıntı yoktur. Sırat köprüsünden geçerken, cehennem seslenerek: "Geç ey mümin, zira senin nurun benim narımı söndürüyor." diyecek. Müminin derecesi bu kadar yüksek olacaktır.


  Allah, kıyamet günü azap gören mü'minleri cehennemden çıkardıktan sonra onlara derki:


  "Mü'min benim, sizler de mü'minlersiniz"


  Allah, sözünün doğru olduğunu ispatlayandır, mü'min kullarını imanlarında yanıltmayan, onları doğru yola çıkarandır, kullarına va'dinde sâdık olandır, insan kalbini şüphe ve tereddütlerden kurtararak imana kavuşturan, kalplere iman bağışlayan; yaratıkların zulümden, muminleri azaptan emin kılan; onların şahitliklerini kabul ve tasdik eden; taahüdlerini mutlaka yerine getirendir.  ıhlasla "Yâ Mü'min" diye bir müslüman bu isme devam etse, küfürden, şirkten, yalandan, insan ve cin şerrinden emin olur. Her türlü hastalıktan kurtulur. 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Günlük hayatımızda her zaman dua ederiz. Mesela bir yakınımız hastalandı yada herhangi bir kişi yola çıktık sınavlardan yüksek almak için bu tür konularda her zaman Allah a dua ederiz.
 3. Nesrin212121
  Yeni Üye
  Esmaü'l Hüsna Allah'ın 99 ismidir, bu her isimin bir anlamı vardır, bu isimleri okuyan her kim olursa olsun, kötülük ten, cinlerin şerrinden, şeytanın şerrinden ve vesvese sinden, sabretmesi,kahır çekmeyeceğini, mutlu olacağını,hayırlı işler yapmasını, başarılı olacağını, doğru yoldan ayrılmayacağını,ve bunun gibi bir çok güzel şeylere vesile oluyor,Esmaü'l Hüsna okuyan herkese faydalıdır.
+ Yorum Gönder