+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Duası Forumunda Gün'e Dua İle Başlayalım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Arzu
  Yeni Üye

  Gün'e Dua İle Başlayalım
  Gün'e Dua İle Başlayalım

  Allah'ım!


  Katı kalplilikten, gafletten, fakirlikten, zillet ve meskenetten, zulmetmek ve zulme uğramaktan Sana sığınırım. Tahammülü güç beladan, bedbahtlığa düşmekten, kötü akıbetten, düşmanı sevindirecek hallerden de Sana sığınırım.  Allah'ım!


  Kalbimi nifaktan, amelimi riyadan, dilimi yalandan, gözümü haramdan temizle. Çünkü Sen gözlerin hainliğini, kalplerin gizlediğini bilirsin.  Allah'ım!

  Sen bizi kötü arkadaştan uzak iyi arkadaşa yakın tut. Sana sığındım Ya Rab bana doğru yolu göster.


  Âmîn 2. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Ey bütün yakınlardan daha Yakın! Ey bütün sevilenlerden daha Sevgili! Ey bütün izzet sahiplerinden daha Azîz! Ey bütün kuvvetlilerden daha Kavî! Ey bütün zenginlerden daha Zengin! Ey bütün cömertlerden daha Cömert! Ey bütün şefkatlilerden daha Şefkatli! Ey bütün merhametlilerden daha Merhametli! Ey bütün yücelerden daha Yüce!

  Sen bütün kusurlardan, aczden, şerikten ve noksan sıfatlardan münezzehsin! Senden başka ilâh yok ki, bize imdat etsin. Eman ver bize! Senden eman diliyoruz. Bizi Cehennem azabından kurtar!"
 3. captain_41
  Devamlı Üye
  Şu beden ruhunda af dilemeye yüzümüz olsa önce Adını ömründe bir kez dahi diline alarak Rabbim diyen kullarını af etmeni taleb ederdik Lakin günah deryasını dolsuracak kadar kir ile huzurunda blunmaktan kaçmayı tercih eder olduk Bize sevenlerin dualarıyla temizlenmeyi nasib eyle


  Kabule şayan hiçbir amelimiz olmadığını görerek rahmetinin büyüklüğünü hayal eden bir dil ile aşkına kavuşmaya talib olduk. Aşkın ile yanan aşıklarla avut bizi. Aşk ateşinde kavrulup temizlenmeyi nasip eyle mecazdan hicaza hicazdan ilahi aşkına kabul buyur


  Zatının büyüklüğünü anlatmaya dimağı yetmeyen bu günahkara kendi acziyet ve küçüklüğünü anlamayı da nasib eyle

  AMIN AMIN AMIN
 4. HAYAT
  Devamlı Üye
  Hasbünallâhü ve ni'mel vekil."

  MA'NASI:
  "Bize Allah, kâfidir. O ne güzel vekildir."

 5. Gizli @ yara
  Özel Üye
  Hasta ziyaretlerinde Resûl-i Ekrem (s.a.v) Efendimiz'in okuduğu duaları hadis kitapları kaydetmiştir. Buna göre şu dualar Peygamberimiz'in hastalara okuduğu dualardır:


  "Es'elü'llâhe'l-azîm. Rabbe'l-arşi'l-azîm en yeşfiyeke."

  "Arş-ı Azimin Rabbi olan Allahü Azîmüşşan'dan sana şifalar ihsan etmesini dilerim."

  Aile fertlerinin birinin hastalanması halinde Efendimiz mübarek elini hastanın alnına koyar, şöyle duâ ettiği olurdu:

  "Allahümme Rabbenâ. Ezhibi'l-be'se, işfi, ente'ş-şâfi. Lâ şifâen illâ şifâüke, şifâen lâ yuğâdiru sekamen."

  "Allah'ım, sen bütün insanların Rabbisin. Bu hastanın ızdırabını gider. Şifa ver. Şifayı veren sensin. Senden başka şifa yaratan yoktur. Ancak senin şifan vardır. Bu kuluna da hastalıktan eser bırakmayacak şekilde şifalar ihsan eyle."

 6. Asel
  Bayan Üye
  Abdullah ibn-i Mes’ud (radiyallahü anh)’a ait, korkulardan emin olmak için okunabilecek bir dua

  Yedi kat göklerin ve içindekilerin, Arş-ı a’zamın, Cebrâîl, Mîkâîl ve İsrâfîl’in rabbi olan Yüceler Yücesi Allah’ım! Hakkımda haksız yere düşmanlık ve kin besleyen (şu) kimselerin, taraftar ve yandaşlarının verebilecekleri zararlara, azgınlık ve taşkınlıklara karşı koruyup kollayanım Sen ol! Azîz ve Celîl yalnız Sensin Rabbim; Senden başka hiçbir ilah yoktur ve olamaz da. Gerçek güç ve kuvvet de sadece ve sadece Sana aittir. Çünkü Sen, “Lâ havle velâ kuvvete illâ billahilazîm” bitip tükenmez hazinesinin yegane mâlikisin.

+ Yorum Gönder