+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Sözü Forumunda Yazı yazılacak Güncel Günlük Konu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. izmir yasemin
  Devamlı Üye

  Yazı yazılacak Güncel Günlük Konu
  Karşılıklı Sevmeler - Karşılıksız Sevmeler

  Bu hayatta her şey karşılıklı olmalı.
  Ben seni aşksız sevdim.Ne yapsam gelmiyorsun,sevmeleri bilmiyorsun demek istemiyorum.Aslında asıl sevmeyi bilmeyen benim belki de..Yanlış bir adamım senin için, ya da hep ikinci bir erkek kötü zamanında.. Ama aslında farkındayım ben ne olduğumun.
  Hiç bir kadının seni unutturamayacağı bir adam!
  Nedensiz sevmeler den geliyorum, nedensiz bir kadına bakıyorum,tapıyorum.. Ama ona yetemiyorum..
  Senden önceki ilişkilerim de de böyleydim ben. Hep yanlış sevdim neden mi dersin? Çünkü benim öyle incir çekirdeğini dolduramayacak tartışmalarım hiç olmadı. Hiç nefret dolu bakışlarla bakamadım sevdiğim kadınlara.
  Acabalara keşkelere,tedirginliklere hiç yer vermedim yüreğimde..
  Bir an olsun nerededir beni aldatıyor mudur demedim..
  Ben hep o mutlu olsun diyenlerdenim.
  Çoğuna göre kaybettim.
  Kime sorsan beni inan hep ''güzel adamdır'' derler biliyorum bir insanın kendini böyle övmesi çok doğru değil. Ama öyle söyledikleri için bir de güzel kelimesi özel diye yazdım ama senin de çok hakkın var şahsıma .Güzel denilmesin deki ''beni güzel gösteren sevdiğim kadındır''diye hep gururla söylenirim zaten.
  Bedenime çok haksızlık yaptım ben en çok gözlerime..Çünkü senden sonra hiç bir kadına bakmadım..''güzele bakmak sevaptır'' sözünü hep ayyuka çıkardım bu yüzden.
  Ya dudaklarım onlar daha bir yoksun isminin geçmediği seni seviyorum da
  Kalbime ise artık ne söylesem boş..O hepsinden daha perişan. hepsinden mahrum mutluluğa. Ben senden sonra hiç hakkını veremedim vücudumun.Şimdi akıyorsa damarımda kanım sensizliğe isyanıdır aslında kalbimin ve ben kendi kalbini kıran tek kişi olarak ölmeye mahkumum artık!
  Ardımdan ne söyleseler haklılar biraz. Biri dese ki ''sen aşkın katilisin''cevap veremem.Üstelik inanırım bu söze de çünkü inandırıyorsun sen de..
  Oysa düne kadar ''güzel adamdım''aslında şimdi de değişen bir şey yok ama onlar öyle diyorlarsa vardır bir bildikleri.
  Kırk yıllık komşumuz bile selam vermiyorsa ben sende insanlığımı mahvettim demektir. Bahçede ektiğim çiçekler renk vermiyorsa bahara inat kötü kokularıyla kuşları zehirliyor larsa,'' ben katilim'' demenin en güzel zamanıdır bu aşkta! unutma sevgili ! dünya değiştikçe biz de değişiriz. Yaşadığımız sürece bir umudumuz var demektir. Ama biliyorum gelmeyeceksin yine. Çünkü ben seni geçen her günde gitmelerine biraz daha hazırlıyorum ve hakkımı yalnızlığa göz yaşına devrediyorum. Belki de unutmakla en güzel hatırlamayı yapıyoruzdur.
  Özür dilerim seni sevmekte geç kaldığım için!
  Ama işte hayattır bu ne olacağını hiç bilmeyiz.
  Aşk dostluk, karşılıksız sevmek neymiş bir gün sen de anlarsın.

  Emre Onbey
 2. izmir yasemin
  Devamlı Üye

  Güncel Günlük Konular

  Okyanus Yürekli Dostlar

  Su, kendine ''sırdaş ''arıyordu. Önce buluta verdi sırrını. Ağır geldi sır buluta. Sağanak sağanak döktü suyun tüm sırlarını.
  Sonra göle gitti su.Ona anlattı derdini. Bu arada bulut; suyun sırrını yağmur yapıp, dolu yapıp, kar yapıp savurduğu için, zaman zaman taşıyordu göl ve çıkıyordu suyun sırrı iyice açığa. Sonra nehre verdi sırrını su.. Nehir aldı suyun sırrını ,sonra çekti gitti. Dereye verdi . Dere biraz yavaş olsa da nehirden o da götürdü ,suyun sırrını bir başka bilinmeze..,
  Çağlayanlar,şelaleler, akarsular hepsi kayboluyordu bir anda..
  Sonra birgün su takip etti dereyi. Dere okyanusa kavuşunca farketti su, bütün sırlarının akarsularla, çağlayanlarla , ırmaklarla okyanusa taşındığını..
  Karar verdi su.Sırrını okyanusa verecekti. Öyle de yaptı zaten.Tüm sırlarını okyanusa verdi. Artık suyun sırrını okyanustan başkası bilmiyordu. Ne taştı okyanus , ne bir başkasına taşıdı suyun sırrını ,ne de kurudu..
  Geçenlerde karşılaştık suyla. Bir bardaktaydı. Suskundu çok uğraştım, konuşturamadım.. Ben tam giderken ''dur'' dedi su Durdum..
  -----Okyanus yürekli dostlar bulmadan sakın konuşma! Taşıyamazlar kaldıramazlar senin yükünü, canını yakarlar,utandırırlar dedi
  ALINTI
  ---------------------------------------------------


  Okyanus yürekli dostlar bulmanız dileğiyle.. Dostlarınız hep okyanus yürekli olsun .Ama önce siz okyanus yürekli olun..


 3. izmir yasemin
  Devamlı Üye
  Günlük Güncel Konular

  Eşim Olma KARIM OL!

  Eşim olma karım ol! Bakma daha ilkel durduğuna sen , ruhu vardır kelimelerin. Karı-koca eş'ten daha çok şey anlatır. Hatta belki bize unutulmuş bir şeyi söyler. Sahi biliyor musun? Neden erkeğe koca, kadına da onun karısı demiş eskiler.
  Eşim
  değil karım ol!
  Kedilerin eşi olur, terliklerin de..İnsanın eşi olmaz. Bir ömür eşlik ediyor diye mi sevgiliye, eş denir.. Eşlik etmek yeter mi? Fazlasını beklemez mi insan yarinden? Kelimeleri yitirmeseydik anlardık belki.. Evlenecek erkeğe, eskilerin neden ''koca'' dediklerini . Çünkü koca bilge demektir. Yüce demektir. Koca demek ,dağ demektir ve ne kadar yüce olursa olsun ,üstünde kar olmayan dağ ek------.
  Dağların yücesine kar yağar diye kadına da ''kocanın karısı '' demişler. Bakma şimdi evlenenlerin karı-koca ilan edildiğine.. Koca ve onun karı olmalıdır aslında. Yani yüce bir dağ olmalı adam . Kar gibi pak ve masum olmalı kadın. Örtmeli ve bir ömür süsü olmalı dağın. Çünkü üşür tepesinde kar olmayan dağ.
  Ne kadar yüce olursa olsun yarım görünür.
  Eşim olma karım ol!
  Bana benzemeye çalışma sakın.. Bana benden lazım değil bir tane daha.. Ama unutma ki , sensiz yarımım..
  Her zaman söylemem , ama sen anla..
  Eşim olma karım ol! Beni tamamla..

  Halil Çalışkan


+ Yorum Gönder


ne mutlu türküm diyene,  yazı yazılacak konular,  günlüğe yazılabilecek sözler,  ne mutlu türküm diyene yazısı,  yazı yazılabilecek konular,  hakkında yazı yazılabilecek konular