+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Günün Sözü Forumunda Ünlülerin Aşka Dair Sözleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Ünlülerin Aşka Dair Sözleri
  Ünlülerin Aşka Dair Sözleri Hakkında Bilgi

  Pascal: "Aşk iradenin ereğidir. Her çeşit dışsal emir ve baskılardan çok usa uymak gerekir. İradenin ereği olan bu aşktan başlayıp tutkuda sona eren bir yaşam mutludur. Bunlardan birini seçmem gerekse 'aşk'ı yeğ tutarım. Biz aşk karakteri ile doğarız. Aşk ruhumuz yetkinleştikçe gelişir ve bizi güzel görünen şeye sürükler. Bundan sonra artık bizim bu alemde sevmekten başka bir şey için var olduğumuzdan kim kuşkulanır? Aşkın konusu güzelliktir ve insan evrenin en güzel nesnesi olduğu için dışarıda aradığı bu güzelliğin örneğini kendi içinde bulması gerekir. Bu itibarla insan ancak kendisine benzeyeni ve olabildiği kadar kendisine yaklaşanı sever. Sevmeye başlayınca eskisinden bambaşka bir insan olduğumuzu anlarız. Aşktan söz ede ede insan aşık olur."

  Robert Owen: "İnsana karşı sonsuz bir sevgi ve şefkat duyabilmek için dinsel inançlardan kurtulmak gerekir."

  Newton: "Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına duvar ördükleri için yalnız kalırlar."

  Mu-Ti: "Kim başkasını severse kendisi de sevilecektir. Başkalarını kazandırmış olan kendisi de kazanmış olacaktır. Tüm insanlar kendileri arasında karşılıklı bir sevgi hissederlerse, güçlüler zayıfları avlayamazlar, sayıları çok olanlar daha az sayıdakileri, baskıları altına alamazlar. Zenginler yoksulları asla baskıları altına alamazlar, usta olanlar da beceriksizlerle alay edemezler. Sevgide tarafsızlık, kişisel sevgide yanılmayı önler; tarafsız sevgi kişisel sevginin de güvencesidir."


  Bailey:
  "Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır"
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Pek çok ünlü aşk üzerine sözler söylemiştir. Aşk tamamen duysaldır. İnsanlar aşık olduklarında mantıkları devre dışı kalır ve çok duygusal davranışlar gösterirler. Aşık olan insanlar çok kırılgan olurlar. Aşıklar mantıklarını yitirir ve delirmişçesine hareketler yapabiliyorlar.
 3. Şahin
  Devamlı Üye
  Sevmek acı çekmektir, sevmemek ölmek. Sevmek zevktir ama yanlız sevilmenin hiçbir zevki yoktur. ( aristo )

  Sevgi ruhun güzelliğidir.( Augustinus )

  Özgürlük aşk değildir, yalnız aşkın kapısıdır.( Franz Xaver Von Baader )

  Büyük insanlarda, liyakat sahibi olanların kendilerini budalaca aşka kaptırdıkları görülmez. Büyük ruhlar ve büyük işler aşkla uzlaşmaz. ( François Bacon )
+ Yorum Gönder