+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Güzel Sözler-Yazılar Forumunda Dil sevgisi İle İlgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Dil sevgisi İle İlgili kompozisyon
  Dil sevgisi İle İlgili komposizyon
  Dil, bir uygarlık olayıdır. Bir uygarlığın kurduğu dil, başka bir uygarlığın düşündüklerini söyleyemez, yetmez onu söylemeye. Bir ulus uygarlığını değiştirdi mi, dilini de değiştirmek zorundadır.”

  Dil Devrimiyle dilin yenileşeceğine inanıldığı gibi, dilin bir uygarlık olayı olduğuna da inanılır. Bu inancı onu karşıdevrimcilerin hedefi yapar. Dile “müdahale” etmekle suçlananların başında gelir hep. Bazı insanlar hiçbir dilin kendi kendine gelişemeyeceğine inanmaktadır.Bir kişinin kullandığı dili edebiyatında, günlük hayatında, yazılarında, o dilin tüm inceliklerinde kullanmasına, o dili benimsemesine dil sevgisi diyenebilir.

  Eskiden Arapça olan dilimiz okuması ve yazılışı farklıydı bu nedenle insanlara zor geliyordu.Şimdi dilimiz insanlara daha kolay geliyor insanlar bu nedenle Türk dilini daha çok sevmiş ve kolay alışmıştır.

  Sonuç olarak türk dilini insanlar çok sevmiş Türk dili görülüyor ki bugüne kadar yazılmayan, yazılıp kullanılmayan fakat konuşurken dilin daha tatlı, canlı ve güzel olduğu anlaşıldı.Bu nedenlerden dolayı Türk dilini sevmekte ve benimsemektedir. 2. Ezlem
  Üye

  Her insan konuştuğu dili sever. Çünkü dil iletişimin en önemli aracıdır ve dilimiz bize ait kültürel bir ögedir. Dil ile kendimizi ifade ederiz ve dilimizin gelişmesi için çalışırız.
+ Yorum Gönder