+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Güzel Sözler-Yazılar Forumunda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını neden dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını neden dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz
  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını neden dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz

  Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO)’nun 1979 yılını “Çocuk Yılı” olarak ilan etmesi üzerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm dünya çocukları ile birlikte kutlamaya karar vermiş ve aynı yıl kutlamalara 6 ülke katılmıştır. Bundan sonraki yıllarda kutlamalara katılan ülke sayısı giderek artmış, bütün dünya ülkelerinin çocuklarının bayramı haline gelen bu bayram uluslararası bir nitelik kazanmıştır.

  23 Nisan’ın özünde yatan bağımsızlık ve kardeşlik duygusu bugün dünya çocuklarını ülkemize getiren en büyük sebeptir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturan ilkelerden olan bağımsızlık ve eşitlik ilkesinin öneminin tüm dünyaya anlatılması ve kardeşlik duygusunun geliştirilmesi amacıyla 23 Nisan ülkemizde bütün dünya çocukları ile birlikte kutlanmaktadır. Tüm dünyaya kardeşlik ve bağımsızlık mesajları veren Türkiye Cumhuriyeti, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl başarı ile organize etmekte, tüm dünya çocuklarına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemizde tüm dünya çocuklarının katılımı ile coşku içerisinde kutlanmakta, okunan şiirlerde barış, kardeşlik ve bağımsızlık mesajları verilmektedir.

  23 Nisan’ın ülkemizde tüm dünya çocuklarının katılımı ile kutlanmasının amaçları:

  Dünya çocukları arasındaki kardeşlik duygusunu geliştirmek, farklı kültürlerden gelen çocukların birbirlerini tanımalarını sağlamak, bu sayede dünya barışının önemini küçük yaşlarda öğretmektir. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Unesconun 1979 yılını çocuk yılı ilan etmesi sonucu 23 nisan çocuk bayramını tüm dünya çocukları ile kutlamaya karar verilmiş ve 1979 yılından bu yana 23 Nisan tüm dünya çocukları ile beraber kutlanmaya başlanmıştır.
+ Yorum Gönder