+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Güzel Sözler-Yazılar Forumunda Kitap Okumanın Faydaları İle İlgili Yazı Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kitap Okumanın Faydaları İle İlgili Yazı Örneği
  Kitap Okumanın Faydaları

  Okumak, doğduğu andan itibaren birçok eğitim süreci geçiren insan için en kolay ve en etkili öğrenme yoludur. Sahip oldukları bilgilerin %60’ını bu yolu kullanarak edinen gelişmiş ülke toplumları, günümüzde daha fazla okuma alışkanlığına sahip olmanın sağladığı avantajları her alanda yaşamaktadırlar. Geri kalmış toplumların karşılaştıkları sorunların bir çoğunun kaynağında ise eğitimsizlik yer almaktadır. Bu toplumlarda kişiler, okuyarak geçirebilecekleri zamanları çoğunlukla yararsız uğraşılarla geçirmektedirler. Oysa okuma alışkanlığı öncelikle kişilerin kendisi için edinilmesi mutlaka gereken bir alışkanlıktır.

  Hâlbuki bilgi çağı içerisindeyken eğer Türk toplumu dünya üzerinde iyi güzel bir yer edinmek istiyorsa okumak düşünmek ve buna bağlı olarak tartışmak sorgulamak ve eleştirmek ve bilim üretmek zorundadır. Ancak bunları gerçekleştirdiği zaman gelişecek çağdaşlaşacak ve yeryüzünde tekrar ecdadına lâyık olduğu yeri alacaktır.

  Şimdi eğer yaradılış nedenini bilmek üç boyutlu dünyanın dördüncü boyutunu görmek madde âleminden sıyrılıp manevi âleme ulaşmak; iyiliği güzelliği doğruluğu keşfetmek istiyorsan okumalısın.Karanlığın ürkütücülüğünden ayazından kurtulup aydınlığın içini serinleten sahillerinde yürümek istiyorsan okumalısın. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kitap okumak insanın daha hızlı okumasını ve daha kolay anlamasını sağlamaktadır. Kitap okumak daha düzgün bir türkçe konuşmayı sağlarken yeni kelimeler öğrenmeyi de sağlamaktadır. Kitap okumak aynı zamanda genel kültürümüzü geliştirmemizi sağlamaktadır.
+ Yorum Gönder