+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Güzel Sözler-Yazılar Forumunda Vedalar soğuk olur sıkı giyin Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Vedalar soğuk olur sıkı giyin
  Vedalar soğuk olur sıkı giyin üşütme

  vedalarsoukolurskgiyin.jpg


  İncinecek hal kalmadı bende,
  sana sadece bir tavsiye; vedalar soğuk olur, sıkı giyin!

  üşüyorum duracağım burada…gidişini seyredeceğim…kıpırtısız, sakin gibi görüneceğim…kavgasız olacak, fırtınasız olacak …saçma sapan olacak…organlarım birbirine vuracak…arkandan sessiz bakacağım…ben yine salağı oynayacağım

  hayalleri taştan bir sevdaydı bizimkisi. kırılmazdı. yağmura kara dayanıklıydı. çığ olup düşerdi de kendine zarar vermezdi. kopmazdı. gidişler dönüşlere gebeydi de, hep acıtırdı her el sallayış. özlemler acıydı. yürek dabırsızdı. her dönüş, doğuştu aslında yeniden. ölüp ölüp dirilmek gibi değil de, erince doğmaktı.

  ama önce hayaller öldü! (cenaze meydanda kaldı, ulu orta)

  gönlüme bir kor düşer

  gitme öyle zamansız

  önce hayaller biter

  yanar külsüz dumansız

  acıyorum ya da acıyorlar elimde kalanları sayamıyorum. nasıl sayabilirim. ateş altında heryerim dokunulamıyorum, onarılamıyorum, dona kaldım yanarken. sadece acıyorum, acınılıyorum demişler inanmış, ağlayışları geçer sanmıştım. bir maddeyim bedenim var senden kalan. benden gotürdüklerini isteyemiyorum. sen giderken sen olsaydın, benden gitmezdin. sen olmadın belki de hiç!

  bilmiyorum sensizliği

  baharlar hiç gelmez
  mevsim hep kış olur
  günlerime güneş doğmaz
  hislerim uyur

  takvimleri kopardım attım sen giderken. saatleri kırdım zaman!dan söz edilmesini istemiyorum artık kış! soğuk işte. herkese olduğu gibi derlerdi hep de inanmazdım, vedalar soğuk olur, sıkı giyin!  ben bahardan kalmayım
  sana yangındım, ama sensiz üşüyorum ve uyuyorum hala!

  dilimden hiç düşmez
  adın hasret olur
  yüreğimde sızı dinmez
  gülmek güç olur

  acı işte. hangi hecesinden tutarsan tut bu böyle. ne sancım diner, ne ağrım. sattım 3 kuruşa gülüşlerimi bak gamze gamze dolmuyor yüzüm. bak acı! bak yaş! bak soğuk!

  bakma anlamayacak kadar uzağız artık. haa soğuk. demişlerdi zaten ama yapacak birşeyim yoktu. sonunu bile bile lades dedim ben mahkumdu!


  ayrılıklar yara açar yara üstüne
  yağmur ağlar sensizliğe iç çekişime
  sensiz olmaz bu yerlerde dünya dar olur
  eğer gidersen bu aşka çok yazık olur

  gittin yükelmin öznesi mühim değil aslında. gidildi. onarılmaz yaralarımız var artık. susuz tokluk arıyoruz belki de. yazık oldu mu? bilmem olur mu?

  sadece üşüdüğümü hissediyorum

  vedalar soğuk olurmuş, ben yolculuklara senle çıkmaya alışkındım oysa
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  İnsanlar çok sevdikleri kişiden ayrıldıklarında çok büyük bir yıkım yaşamaktadırlar. İnsanlar sevgililerinden ayrılınca aynı zamanda hayalleri de yıkılır bir süre çok büyük acılar çekerler ve zamanla toparlanmaya ve hayatlarına kaldıkları yerden devam etmeye devam etmeye başlarlar.
+ Yorum Gönder


vedalar