+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Güzel Sözler-Yazılar Forumunda Dürüstlük ve Dobralık Üzerine Bir Kaç Cümle Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Dürüstlük ve Dobralık Üzerine Bir Kaç Cümle
  Dürüstlük ve Dobralık Üzerine Bir Kaç Cümle

  İnsanoğlu neyi istediğini gerçekten bilseydi

  Sanal alemde sevgi dediğimizde ne gelebilir ki akla ?

  Birbirini hiç görmemiş iki insanın kelime oyunlarında ki arayışları mı sevgiyi ? Yoksa aslında kaçışları mı kendilerinden ve asıl beklentilerinden.

  Her nedense, her kişi kendini izah eden profil bilgilerinde bir Aristodur, Sokratestir. Büyük kelimelerle açıklanır öz kişilikler ve bekleyişleri. Her kez her nedense bir sosyolog edasında anlatır derdini toplumsal davranışları bireylere indirgeyerek.

  Beklentilerde, herkez aklı sıra çok sade ve kolay sandığı ''Dürüstlük'', ''Dobralık'' tan bahseder kendilerini dürüstlük abidesi olarak nitelendirdikleri ifadelerinde. Aşklarda bir ''Leyla ile Mecnun'' hikayesi arayışında pornografik film sahneleri canlandıran kelimelerde. Nedir gerçekten aranan yada aranmaya çalışılan ?

  Sanal alemde bahsedilen ''Dürüstlük'', ''Dobralık'' aslen gerçek yaşamdada aradığımız yada aradığımıza inandığımız değerler değil mi ?

  Peki gerçektende bunun arayışı, bulma beklentisi içindemiyiz ?

  Nedir ''dürüst'' olmak ilişkilerde ister sanal ister manal ?

  '' Dürüst ol bana karşı'' dediğimizde gerçekten karşımızdakinin dürüstçe ve açıkça konuşmasını bekliyormuyuz ? Yoksa, dürüstlük aslında bir hayal ürünü asıl duymak ve görmek istediklerimiz midir bize söylenmesini istediğimiz dürüstlükler. İlişki ister aşk, ister sevgi, ister dosluk adına başlatılsın asıl olan başta ne olduğumuzu göstermek değilmidir dürüstlük ? Dobralık, ''ben buyum'' ister al ister alma, bu sana uymuyorsa başka kapıya demek değilmidir? Neden o zaman, her türden ilişkide, kendimizin en güzel yanını göstermeyi yeğleyerek çıkarız yola ve kirli çamaşırlar gelir taaaa gerilerden. Neden bekleriz karşımızdakinden melek rolünü oynamasını melek olmadığını bile bile ?

  Ben süprizleri severim. İnsanın en güzel sağ yanını gösterip, soldan beni vurmasından ise bana önce kirli çıkılarını gösterip beni güzellikleriyle şaşırtmasını yeğlerim. İlişkilerde aradığım dürüstlük işte budur ve vermeye çalıştığım dürüstlükte budur. Bence ulaşılması gereken dürüstlük budur! Onca sevginin,aşkın mezar taşında yazan kelimeler, işte bu bahsettiğim anlamda dürüstlüğün yokluğudur.

  Sevgiyi ve aşkı öldüren kendi ellerimiz aslında. Beklentilerimizdeki dürüstlüğün dahi ne olduğu bilmemek, aslında dürüstlük aradığımızı sanıp, özünde kandırılmak istemek duygularıdır dürüstlüğü dürüstsüz yapan peki dürüstsüzlere sitemlenmeler niye o zaman ?  Dürüstlük.png 2. Ezlem
  Üye

  Her insanın gercek anlamda aradığıdır dürüstlük, dürüst olmak bir erdemdir. Dürüst olan kişi herkes tarafından sevilir. Dobra olmak açık sözlü olmak bazen iyi karşılanır bazende söylenenler bazılarının hoşuna gitmediği zaman hoş karşılanmaz.
+ Yorum Gönder


dobralık ile ilgili sözler,  dobralıkla ilgili sözler,  dürüstsüzlük ile ilgili sözler