+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?
  Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?


  Makyaja başlamadan önce
  * Makyajını temiz ve nemlenmiş bir cilt üzerine yaparsan daha güzel bir görüntü elde edersin. Ama temizleme ve nemlendirme işlemlerini makyajdan en az bir saat öncesinde yapmalısın. Özellikle nemlendiricini makyajdan hemen önce kullanmamalısın. Çünkü cilt kremle birlikte boyayı da emebilir özellikle allık sürerken parça parça bir görüntü yaratabilir.
  * Makyajdan önce saçlarına son şeklini ver. Böylelikle sprey jöle gibi şekillendiriciler makyajına karışmamış olur.
  * Ne giyeceğini önceden belirle ki makyaj için kullanacağın renkleri ve makyaj tarzını da önceden kestirebilesin.
  * Fondöten seçerken cilt rengini iyi belirlemen gerekir. Bunun için en uygun ışık gün ışığıdır. Kozmetik merkezlerini aydınlatan florasan lambalar cildi olduğundan daha soluk gösterir.
  Fondöten kullanırken dikkat etmen gereken en önemli noktagenç bir cilde sahip olduğun için hafif formüllü ürünler seçmek. Ten rengine uygun seçtiğin fondöteni sünger ya da parmaklarını kullanarak önce izlerin üzerine uygula. Sonra nokta nokta tüm cildine değdir ve sünger yardımı ile eşit miktarda tüm yüzüne dağıt. Cildin fazla pürüzlü değilse fondöten yerine pudra kullanmayı da tercih edebilirsin. Gülümse ve tam elmacık kemikleri üzerine fırça yardımı ile içten dışa doğru hareketlerle allığını iyice yay.
  Göz
  Parmakların ya da fırça yardımı ilegöz farını gözkapağına içten dışadıştan içe hareketlerle iyice dağıtmalısın. Gözkapakların küçükse daha açık ve parlak tonları tercih et. Kaşlarının daha kalkık durması için tam kaş altına beyaz far kullanabilirsin. Kaş kemiğin çıkıksa koyu bir tonla gölgeleme yapabilirsin. Maskaranı sadece üst kirpiklerine uygula. Tam kirpik dibinden sürmeye başla uca doğra küçük zigzag hareketler yaparak tamamla.
  Dudak
  Rujunun daha kalıcı olması için dudaklarına önce pudra sür. Kalem kullanacaksan tam dudak çizgisinden geç. Sakın üstüne taşırma! Bir kat rujunu sür ve bir peçete ile fazlalığını aldıktan sonra ikinci katı geç. Dudakların ince ise açık renkleri tercih et. Dudağın daha kalın görünmesine yardımcı olan diğer bir püf noktası parlatıcıyı tam orta bölümüne kullanman.

  Yüz
 2. erol ker
  Üye

  doğal makyaj yüz temizliği

  öncelikle ısı kademesini 2 ye alıyoruz hacı şakir sabınu yüze sürerek yavaşça yayıyoruz tüm gözenekler sivilce izleri gider cild temiz ve berrak duru ve kuru kalır
 3. Bilge Kağan
  Devamlı Üye
  Doğal makyaj nasıl yapılır?
  Bahar kadar taze, yaz kadar güzel görünmeyi hangi kadın arzulamaz? İşin bütün sırrı makyajda! Doğal makyajın inceliklerini anlatıyoruz

  Doğal makyajın bütün sırrı doğru renk seçiminde saklı. Cildin güzelliği bu makyajda ön planda Eğer doğru teknikleri öğrenirseniz, hafif bir makyajla, çok etkileyici bir görünüme kavuşabilirsiniz.

  İşte, 10 adımda doğal makyajın püf noktaları:

  1. Görünüm
  Doğal makyajda görünüm, iştah açan dudaklar ve yürek titreten gözler üzerine. Ne dumanlı gözler, ne de ağır fondötenlere gerek var.

  2. Rengini bul
  Hangi rengin sizin renginiz olduğunu bilmeniz önemli. Eğer solgun ve renksiz bir cildiniz varsa, şeftali tonları ve uçuk pembeler kullanmanız uygun olur. Eğer cilt renginiz sarıya dönükse, krem formlu bej renkli malzemeleri tercih edin.

  3. Önce deneyin
  Makyaj malzemenizi satın almadan önce mutlak ve mutlaka test edin. Bir çok kadın, yanlış renk seçimi yüzünden baştan kaybediyor ve ne kadar uğraşsalar dahi o makyaj kendilerine yakışmıyor. Ya yüzleri hayalet kadar soluk oluyor ya da koyu renkten dolayı maske takmış gibi görünüyorlar.

  4. Dudaklara peeling
  Dudaklarınızı pürüzlü görünümden ve kuruluktan kurtarmak için hafif bir peeling uygulaması yapın ve dudak nemlendiricinizi sürün. Dudaklar için satılan "lip exfoliator" ürünleri kullanabilirsiniz. Ölü deriler gidince dudaklarınız doğal bir parlaklığa da kavuşacak aynı zamanda

  5. Kapatıcı
  Kapatıcı alırken, kaliteli ve cilt tonunuzla tamamıyla bütünleşecek bir kapatıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Krem kapatıcılar kolay emilim bakımından çok idealdir. Yüzünüzün istediğiniz her noktasında kullanabilirsiniz, dudaklar dahil.

  6. Fondöten
  Kapatıcıdan sonra fondötene ihtiyacınız kalmadığını düşünüyorsanız, kullanmayın. Eğer kapatıcılık açısından fondöten ile cildinizi tamamen pürüzsüz göstermek istiyorsanız da hafif bir fondöten tercih edin. Kuru cildiniz varsa, ışığı yansıtan fondötenleri tercih edebilirsiniz. Aydınlık bir görünüm verirler. Fondöten ister mat, ister ışık yansıtıcılı olsun mutlaka çok ince bir tabaka şeklinde sürün. Maksat; doğal görünüm, unutmayın!

  7. Allık
  Sadece elmacık kemiklerinizin üzerine çok hafif bir pembelik verin. Şeftali tonu da olur. Krem ya da likit formlu allıkları tercih edin ki, hem daha doğal hem de sağlıklı bir parlaklık kazanırsınız.

  8. Maskara
  Kirpiklerinizi önce kıvırın. Sonra, hacim veren bir maskara ile birkaç dakikalık aralarla kirpiklerinizi 2-3 kat boyayın. Dolgun görünen kirpiklerinizi en son kirpik tarağı ile tarayın ve tane tane ayrık, uzun görünmelerini sağlayın.

  9. Dudak parlatıcısı
  Ten rengi bir parlatıcı ile dudaklarınızı parlatın. Hatta içinde gümüş parlaklığı olanları tercih edin, böylece daha da dolgun görüneceklerdir.

  10. Son kontrol
  Cildiniz saten gibi pürüzsüz ve sağlıklı, bakışlarınız derin, dudaklarınız da parlak ve çekici görünüyorsa, bu iş tamamdır! Az ve öz yeterlidir
 4. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye
  Bence kadınların bu konu hakkında makyaj yapmak yerine olduğu gibi görünmesi daha bir hoştur çünkü insan olduğu gibi güzeldir makyaj ile güzellik olmaz sadece göz kamaştırır.

+ Yorum Gönder


doğal makyaj nasıl yapılır,  doğal makyaj yapımı,  doğal makyaj,  dogal makyaj nasil yapilir,  en doğal makyaj nasıl yapılır,  dogal makyaj nasıl yapılır