+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Yağlı Ciltler İçin Tonik Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Yağlı Ciltler İçin Tonik
  Yağlı Ciltler İçin Tonik
  1 kaşık elma sirkesi ile 8 kaşık maden suyunu karıştırıp, yağlı cilt için güzel bir tonik elde edebilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra, tonikle ıslatılmış bir pamuk yardımıyla silerek, sabah ve akşam cildinizi canlandırıp sıkılaştırın. 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Hücre klonlama ile cilt yaşlanmasını durdurun
  Zaten yapı itibariyle hassas olan cildimiz 30′lu yaşlardan itibaren yorulmaya, dış etkenlerden ve stresten daha fazla etkilenmeye başlar. Buna beslenme alışkanlıkları ve güneşte kalma süresi de eklenince cildin kendini yenileme süreci yavaşlıyor ve ince çizgiler beliriyor.

  Şimdi de hücre klonlama

  Hücre klonlama yöntemi “yağ transplantasyonu” olarak tanımlanıyor. Yüzün orta kısmı yani elmacık kemikleri ve yanak bölgesindeki boşalmayı doldurmak için klonlama işlemi yapılıyor.

  Son derece ileri bir teknoloji ve gelişmiş laboratuar ortamları kullanılarak gerçekleştirilen hücre klonlaması uzun ömürlü ve uygulamada hiçbir zorluğu yok.

  3 hafta gerekiyor

  Kulak arkasından alınan kendi hücrelerinizden ölü olanlar ayrılarak canlı olanlar çoğaltılıyor. Çoğalan hücreler, boşalma tespit edilen yerlere dolduruluyor.

  Bu hücreler bulundukları bu bölgede kendilerini yenileyip kolajen ürettikleri için cilt her zaman genç ve sağlıklı görünüyor.

  Yağ transplantasyonun yapılabilmesi için alınan hücrelerin çoğaltılması için 3 hafta gibi bir süreye ihtiyaç var.
 3. Fatma
  Administrator
  Yağlı ve sivilceye yatkın olan ciltler için en etkili yol beyaz kil maskesidir. Aktardan aldığınız beyaz kili su ve kayısı çekirdeği yağı ile krem kıvamına getirip yüzünüze sürün kuruyunca ılık su ile yıkayıp hafif bir nemlendirici ile nemlendirin. Haftada 2 kere yapmanız yeterli.
+ Yorum Gönder