+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız bunları mutlaka yapın Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız bunları mutlaka yapın
  Bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız bunları mutlaka yapın


  Bakımlı bir cilde sahip olmak sizin elinizdedir. Bunun sizin elinizde olmasının sebebi sizin bakım yapıyor olmanızdır.
  Siz bakım yapmaya başlayınca alışmış olacak ve sürekli bakım yapacaksınız dır. Buda sizin bakımlı bir cilde sahip olduğunuzu gösterir
  Günde 2 litre su içn
  Kalitesiz makyaj ürünleri kullanmayın
  Sigara içmeyin
  Aşırı güneşlenmeyin
  Makyajınızı çıkarmadan yatmayın
  Cildinizi hergün nemlendirin
  Her hafta bir peeling yapın
  15 Günde bir maske uygulayın
  Sivilce ve komedonları bilinçsizce sıkmayın
  Uzun süre Klimalı ortamlarda bulunmayın
  Üç günde bir eriyinceye kadar buz kalıbını cildinizde gezdirerek dolaşımı hızlandırın.  OKSİJEN THERAPY (Oksijen Terapi)

  Genç ciltlerin enerjisiz kalmak gibi bir sorunları yoktur.Cilt katmanlarında yeterli miktarda oksijen ve besin maddeleri bulunduğundan taze ve canlı görünümdeler.Olgun ciltlerde ise kan dolaşımı yeterli değildir.Cilt tabakalarındaki mikro damar ve dolaşım sistemi hasar gördüğünden epidermisin ihtiyacı olan oksijen ve besini sağlayamazlar.Sonuç olarak ciltte hücre bölünmesi önemli miktarda azalır,cilt incelir,kurulaşır ve kırışır,yaşlılık lekeleri meydana gelir.Olgun ciltlerin oksijen ve besin yetersizliği sonucu cilt formunu kaybeder.Kırışıklıklar ve lekelenmeler meydana gelir.Oksijen ise bu yorgun düşmüş cilt için bir hayat iksiridir,oksijen olmazsa metabolizma da olmaz.cilt sıkılığını kaybeder.Yorgun bir görünüm alır.Kırışıklık ve erken yaşlanma belirtileri meydana gelir.

  Oksijenterapi yönteminde özel formülü kozmetik ürünler ve saf oksijen epidermisin alt tabakasına enjekte edilir,aktif maddeler basınçlı oksijen cihaz sayesinde ciltte depolanır .Etkileri hemen görülür ve uzun süre kalıcıdır.Bu basınçlı oksijen uygulaması sayesinde,yorgun hücrelerde yepyeni bir yaşam,ciltte canlılık,yumuşaklık ve tazelik meydana gelir.İşlemden önce uygulanan mikrodermabrazyon yöntemi sayesinde epidermisin en üst tabakası atılır ve cilde oksijen verilerek bağışıklık sistemi kuvvetlendirilir.Akne,Leke ve cilt problemlerinde ve yara iyileşmelerinde güçlü bakım ve destekleyici tedavi sağlar.


  Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir.Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yaptırarak hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir.Böylece yağ,nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı,kuru,normal olgun ya da hassas olduğuna karar verilebilir.Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.

  Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık iki saat sürer ve bu süre içinde sıra ile süt ve tonik ile temizleme,peeling,ozon artı buhar,,serum ve ampul emilimi yüz masajı,maske,yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanır.Bu uygulamalar ile cilt temizlenir,tıkalı gözenekler açılır,kan dolaşımı hızlandırılır,cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır;nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

  Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir.Bu yüzden sivilce,akne,leke ve kırışıklık bakımlarında cerrahi müdahale uygulamadan ve kimyasal peeling işlemi yapılmadan,deri altına hiçbir madde enjekte edilmeden son derece başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

  Bakılan bir cilt ile bakılmayan arasındaki farkın ilerleyen yaşlarda kendisini daha çok göstereceğini unutmayın! 2. Merve Altıok
  Devamlı Üye

  Bakımlı bir cildimizin olmasını hepimiz isteriz bunun için her zaman yüzümüzün temiz olması lazım yani sürekli yıkamalıyız makyaj yapmamaya özen göstermeliyiz
+ Yorum Gönder