+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Tırnaklar İçin Vitamin Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Tırnaklar İçin Vitamin
  Tırnaklar İçin Vitamin
  trnaklarinvitamin.jpg

  Vitamin A Nails A vitaminine ihtiyaç Her şeyden önce bu vitamin bizim çivi artırır. A vitamini tereyağı domates karaciğer havuç yeşil bulundu. Bu gıdaların bol yiyin ve çivi daha güçlü olacak.

  Vitamin B Vitamin B tırnak büyüme için gerekli bu protein asimilasyon teşvik etmektedir. B vitamini yumurta sarısı lahanabuğday tanelerinin filizi ve bira mayası içinde yer alır.


  Kalsiyum. Çivi sertlik Rehin - kalsiyumdur. Kalsiyum ile bazı "ücret"süt peynir ekşi krema vb gibi süt ürünleri yemek gerekir özellikle bu peynir açığız.

  İyot. İyot özellikle tırnak büyümesi için hem de iyot sadece katkıda bulunur gereklidir. İyot ıspanak ve deniz yosunu gibi gıdalar tutmakve diğerleri.


  Demir. Demir tırnak tırnak plağı ve tırnak yapısının şekli korumak için gereklidir.

  Silikon. Silikon aynı anda sert ve esnek hale getirmek için bizim tırnaklar için gereklidir. Büyük miktarlarda Silikon sebzelerde bulunur.

  Sera. Kükürt her şeyden önce bizim tırnaklar için de önemlidirkükürt iltihabı önler böylece tırnak oluşumu için önemlidir. Kükürt soğan ve lahana yer. 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Tırnaklar genelde A VE B vitaminine gerek duyarlar. Fakat sizinde onlara özen vermeniz gerekir.Tırnaklarınızı yuvarlak kesmeli ayak tırnaklarını ise düz kesmelisiniz.
+ Yorum Gönder