+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda En İyi Salyangoz Kremi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  En İyi Salyangoz Kremi
  En İyi Salyangoz Kremi

  Salyangoz kremi yüzdeki sivilcelere, cillere ve yaralara iyi gelen bir kremdir. Salyangoz kremi cildin sağlığı için gerekli olan bir krem çeşididir.


  salyangoz-kremi.jpg

  En iyi Salyangoz Kremi olarak marka çok ön plana çıkmamaktadır önemli olan salyangoz kreminin üretim tekniğidir zaten her marka iki tip üretmektedir.Bir Tanesi Herbal Salyangoz Kremi,Diğeri ise Normal Salyangoz Kremidir.Herbal olan diğerinden iki kat etkilidir.

  1-Herbal Salyangoz Kremi

  Herbal özellikli olan bu krem tüm markalar tarafından üretilmektedir.Adındanda anlaşılacağı gibi daha doğal olan bir üretim tekniği kullnıldığından ve kimyasal katkı
  içermediğinden diğerine göre salyangoz sıvısı ve bitkisel bileşenleri etkisini maximum düzeyde korumuştur.Bu nedenle Normal olandan 2 kat etkilidir.

  2-Normal Salyangoz Kremi:

  Bu tip kremler artık herbal çıktıktan sonra daha az üretilmektedir.Nedeni etki olarak herbalden azdır.Üretim tekniğinden dolayı
  içinde yer alan bileşenlerin etkisi azalmakta buda sonuca etkilemektedir.

  Salyangoz Kremi Hakkında Kısa Bilgi(aşağıdaki yazı alıntıdır.)

  alyanagoz Kremleri insanoğlunun son yillarda doganin gücünü keşvetmesi sonucu yapılan araştırmalarda salyangoz salgısının iyileştirici etkisinin keşvedilmesi sonucu üretilen sağlığa yardımcı ürünlerdir.

  Günümüzde Kozmetikte sıkça rastladigimiz ve Cildin sağlığı için gerekli olan çesitli suni şekillerde derlenen maddeleri diğer kremlerin aksine Salyangoz Sıvısı doğal olarak barındırmaktadır.

  1.Allantoin :
  Yara onarımını destekler, iyileştirici özelliğe sahiptir.Hücre yenilenmesini hızlandırır ve cilt yumuşatici etkisi vardır.Ayrica anti oksidanttır ve cilde hasar veren ve yaşlanma sürecini hızlandıran serbest radikaller ile savaşır. Salyangoz kabuğu kırıldığı taktirde diyetinden elde ettiği kalsiyum ve Allantoin sayesinde kabuğunu yenileyebilme özelliğine sahiptir. Kozmetiklerde yapay olarak elde edilirken Salyangozun sıvısında doğal olarak bulunur.

  2.Proteinler ve Vitaminler :
  Cildin yumuşamasına ve kalitesinin artmasına neden olur. Salyangoz bu maddeleri yedikleri sayesinde elde eder. Özel sebzeler örneğin havuç, lahana gibi. Sizde kendi sağlığınız için tüketimini arttırabilirsiniz. Vitaminler anti oksidant olarak işlev görürler ve cildi serbest radikallerden korurlar.

  3.Dogal Antibiyotikler :
  Salyangozun svısındaki antibiyotikler ilaç derecesinde değildir. Fakat ciltte rastlanabilecek çesitli bakterilere karşı etkilidir.Örnegin Escherichia Coli ,Staphylococcus , Pseudomona,Aeruginosa ve Propionibacterium Acnes. Salyangoz doğal antibiyotik etkisi yaratan antimikrobik özellikli peptitler içerir. Bu küçük derecedeki proteinler vücutta bakterilere karşı ilk koruma mekanizmasinin olusmasini ve enfeksiyonlarin kontrolünü saglar.Salyangoz sivisinda bulunan doğal antibiyotikler cildin yüzeyindeki ve gözeneklerdeki patojenleri yok eder ve bariyer oluşturarak çevresel etkilere karşı da koruma sağlamis olur. Bakteri ve virüs gibi Patojenler vücudun zayıf olduğu zamanlarda saldırır ve bagışıkkil sisteminde reaksiyona sebep olur.Bu aktivite onarım ve iyileşme sürecini bozarak hücre zararının normal yayılma şekillerini etkiler. Buna ek olarak etkili bölge etrafında kızarıklık ve bazen de sisme gözlemlenir. Salyangoz sıvısı kan damarlarına doğru mikrobik yolu kapatarak bağışılık sisteminin kendini onarabilmesini için ortam sağlamış olur aynen vücutta kırılan bir kemiğin kendini onarması gibi.

  4.Kolajen ve Elastin:
  Cildin temel bağ dokusunda bulunan proteinlerdir. Elastin cildin esnekliğini sağlar.kolajen ise cilde dolgun görünümünü verir. 5.Glikolik asit: küçük moleküler yapısı sayesinde cilt tarafından rahatlıkla emilir etkili bir sekilde eksfoliasyon sağlarken cildi zarar görmüs ölü hücrelerden arındırır . Cilt onarıcı maddeleri cildin derinlerine taşır. 2. Fatma
  Administrator

  Çok fazla marka salyangoz kremi çıkarıyor. Salyangoz kreminin cildi yenileme, yaraları iyileştirme, lekeleri giderme ve cildin tonunu düzeltme gibi özelikleri var. Tabi ki tüm salyangoz kremlerinden aynı etkiyi görmeniz mümkün değil. Aldığınız ürünün güvenli ve kaliteli olmasına özen gösterin.
+ Yorum Gönder