+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Cilt ve Saç Renginize Göre Makyaj Yapın Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Cilt ve Saç Renginize Göre Makyaj Yapın
  Cilt ve Saç Renginize Göre Makyaj Yapın

  ciltvesarenginizegremak.jpg
  Cilt ,göz,ve saç renginize uyumlu olarak yapacağınız makyajın rengide değişiyor.Kendi cilt ve saç renginizi bulun ve size uygun olan makyajı yaparak daha güzel görünün…

  Soğuk cilt – sarı saç
  Porselen ten rengi ve açık renk saç ile pastel tonlarını gizli bir parıltı kullanarak sürebilirsiniz. Böylece kendi renginizi kapatmadan makyajla hoş bir hale getirmiş olursunuz. Bu makyaj; açık sarıdan mat kahveye ya da orta sarı renkte saça sahipseniz veya saçınız beyaz ya da metalik gri ise; gözleriniz mavi, gri, ela veya yeşil ise beyaz, makyajınızda fildişi veya pembemsi renkler kullanmayı tercih edin.

  Tavsiye edilen renkler
  Fondöten: Pembe ya da porselen
  Allık: Pembe
  Göz Kalemi: Kahve veya gri
  Rimel: Kahverengi, siyah
  Ruj: Pembe tonları  Sıcak cilt – sarı saç
  Sıcak bir cilde sahip olmanıza rağmen genel görüntünüz oldukça narindir. Doğal renginizi korumak için sarımsı kahverengi doğal gölgeler kullanmanız gerekir. Gözleriniz mavi, ela veya yeşil ise açık altın rengi gibi sıcak tonları kullanmanız makyaj uzmanlarınca tavsiye ediliyor. Cilt renginiz ve sarı saçınız bir bütün olarak görüntünüzü oldukça narin gösterecektir. Saçınızda ve makyajınızda çok yoğun olmayan gölgeler seçmeye özen gösteriniz.

  Tavsiye Edilen Renkler
  Fondöten: Sarı tonlu
  Allık: Kahverengi
  Göz Kalemi: Kahverengi veya gri
  Rimel: Kahverengi
  Ruj: Acık ve koyu kahve tonları

  Soğuk cilt – koyu saç
  Soluk tenli esmer kadınlar yoğun soğuk gölgelerle mükemmel görünür. Soğuk tonlar, fildişi cilt tonu üzerinde son derece dikkat çekici bir görüntü oluşturur. Orta kahve veya koyu kahve saç renginiz ve de kahve, mavi, ela, gri veya yeşil göz rengine sahipseniz tavsiye edilen renkleri kullanın.

  Tavsiye Edilen Renkler
  Fondöten: Pembe ya da porselen
  Allık: Pembe
  Göz Kalemi: Siyah veya gri
  Rimel: Siyah
  Ruj: Pembe tonları

  Sıcak cilt – koyu saç
  Size kahve, sıcak kızıl ve toprak rengi gölgeler çok yakışır. Ten renginizi tamamlar ve yüz hatlarınızı belirginleştirir. Orta-koyu kahve saç rengine sahipseniz gözleriniz kahverengi, koyu mavi, gri, ela veya yeşil ise güneşte kolaylıkla yanan bir teniniz varsa eğer tavsiye edilen renkler size yakışır.

  Tavsiye Edilen Renkler
  Fondöten: Sarı tonlu ya da naturel kahve
  Allık: Açık kahve tordan
  Göz Kalemi: Siyah veya kahverengi
  Rimel: Siyah
  Ruj: Turuncu ya da kırmızı tonları

  Soğuk cilt – kızıl saç
  Soğuk cilt rengi olan kızıl saçlılar genel de yanlış renkleri tercih eder. Oysa, parlak renkler onların kendi renkleriyle güzel bir kontrast yapar. Yeşiller, gözlerinize heyacan verici bir boyut kazandırırken yoğun toprak renkleri de dudaklarınızın güzelliğini artırır. Çilek sarısı veya soluk kızıl saça sahipseniz gözleriniz mavi, gri, ela veya yeşil ise fildişinden pem¬be tonuna kadar soluk bir teniniz varsa işte size yakışan renkler…

  Tavsiye Edilen Renkler
  Fondöten: Pembe ya da porselen
  Allık: Pembe
  Göz Kalemi: Yeşil ya da kahverengi
  Rimel: Kahve siyah
  Ruj: Pembe, leylak

  Sıcak cilt – kızıl saç
  Parlak canlı saç renginize bordo, mor ve kahverengi cesur gölgeler yakışır. Koyu mavi tonlu renkler sıcak cildiniz ve saç tonunuzla harika görünecektir. Orta koyuluktan koyuya kadar kızıl saça sahipseniz veya saçlannda kızılımsı tonlar olan esmer kadınlardansanız, gözleriniz mavi, gri, ela, kahve veya yeşil ise cildiniz güneşte altın rengine bürünür ve renginiz fazla koyulaşmaz. Çillerinizin olması ise doğaldır.

  Tavsiye Edilen Renkler
  Fondöten: Sarı tonlu, nude
  Allık: Sarımsı kahverengi
  Göz Kalemi: Kahve,gri
  Rimel: Kahve, siyah
  Ruj: Kahve tonları

  Yağlı cilt – koyu saç
  Cildiniz zengin kahverengiler, turuncular, altın ve bronz parıltılarla çok iyi uyum sağlar. Bu gölgeler yüz hatlannızı belirginleştirir ve cilt tonunuzla uyum sağlar. Koyu kahve ve siyah saçlarınız varsa gözleriniz kahverengi, gri veya yeşil ise tavsiye edilen renkler size yakışır. Yağlı ciltler güneşte çok iyi bronzlaşır.

  Tavsiye Edilen Renkler
  Fondöten: Koyu bej
  Allık: Koyu pembe
  Göz Kalemi: Siyah
  Rimel: Siyah
  Ruj: Bordo

  Soluk esmer cilt – siyah saç
  Yüz hatlanruz toprak renkleriyle belirginleştirilebilirsiniz. Altın ya da kırmızı tonlarını cilde bej, kahverengi ve bakır renkleriyle beraber kullanın. Altın ya da kırmızı tonlu parlaklıkları olan siyah saçlarınız varsa, gözleriniz de ela ya da kahverengiyse size uygun renkler biraz daha koyu olmalıdır.

  Tavsiye Edilen Renkler
  Fondöten: Koyu tonlar
  Allık: Koyu pembe
  Göz Kalemi: Siyah
  Rimel: Siyah
  Ruj: Koyu kahve, bordo 2. Fatma
  Administrator

  Her kişinin cilt ve saç rengi farklıdır. Göz renkleri çeşitlilik gösterir. Bu nedenle her kadına aynı renklerde makyaj yapmasını önermek yanlış olur. Eğer saçınızın yeni rengi, cilt tonunuza uymadıysa kendinize uygun bir fondöten rengi yaratarak, saçınızın çok daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.
+ Yorum Gönder


koyu gri göz makyajı,  gri siyah makyaj