+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları
  Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları

  * Haftada 1-2 defa yüzünüze buhar banyosu yapın. Kafanıza bir havlu örterek su buharında 10-15 dakika bekleyin. Dilerseniz kaynattığınız suya birkaç damla lavanta yağı ilave edebilirsiniz veya suyu kaynatırken papatya ekleyip yüzünüze bu şekilde buhar yapabilirsiniz. Cildinizin zarar görmemesi adına buhara yüzünüzü çok fazla yaklaştırmayın. Yumuşayan ve gözenekleri açılan cildinizde siyah noktaların olduğu bölgeleri iki parmağınızla sıkıştırarak siyah noktaların çıkmasını sağlayın. Asla fazla baskı uygulayarak cildinize zarar vermeyin. En son olarak yüz için özel üretilen ham ipek kese yardımı ile yumuşak harekelerle yüzünüzü keseleyin.


  Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları.jpg

  Uygulama sonrası açılmış gözeneklerinizi tekrar sıkıştırarak bir tonik görevi görecek olan saf gül suyunu yüzünüze sürün. Bakımınızı az yağlı bir nemlendirici ile sonlandırabilirsiniz.


  * Siyah noktalarda mücadelede yoğurt maskesi de etkili yöntemlerden bir tanesidir. Yaklaşık bir yemek kaşığı yoğurt ve yarım limon suyunu karıştırın. Göz çevreniz dışında yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin.

  Her sabah ve akşam cildinizi mutlaka yıkayın. Cilt temizliğinizi ihmal etmeniz halinde siyah noktalarınızda tekrar artış olacaktır. 2. Fatma
  Administrator

  Siyah noktalar üzerinde etkili olan diğer madde kildir. Haftada bir kere olmak üzere kil maskesi yapabilirsiniz. Maskeyi çıkardıktan sonra kayısı yağını yüzünüze masaj yaparak uygulayın yarım saat sonra yıkayıp kullandığınız nemlendiriciyi sürün.
+ Yorum Gönder