+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Yüz Temizleyici Olarak Yoğurt Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Yüz Temizleyici Olarak Yoğurt
  Yüz Temizleyici Olarak Yoğurt

  1. Öncelikle ihtiyacınız olan şeylerin neler olduğuna bakalım. Uzun bir liste beklemeyin, çünkü yalnızca yoğurt ve bol bol sıcak su yeterli olacaktır.

  2
  . Makyajınızı çıkarmak istediğinizde ihtiyacınız olan her şeyi bir kap yoğurdun yarısında bulacaksınız. Oda sıcaklığına gelene kadar yoğurdu buzdolabından çıkarıp bekletin. Başınızın etrafına bir havlu sarın ya da saçlarınızı önünüze gelmeyecek şekilde düzgünce toplayın.  Yüz Temizleyici Olarak Yoğurt.jpg

  3
  . Elinize biraz yoğurt alın ve nazikçe yüzünüze sürmeye başlayın. Bu işlemi yaparken daireler çizin. İyice ovun ve ardından da çok bastırmadan bir mendil yardımıyla yüzünüzü silin.
  4. Eğer yüzünüzün temizlenmek dışında bir de taze bir görünüm elde etmek istiyorsanız aynı şekilde yarım bir kap yoğurt alın ve oda sıcaklığına gelene kadar bekleyin. Ardından yalnızca birkaç dakika mikro dalgaya ya da 5-10 dakika fırına atın ve çok fazla sıcak olmadan yüzünüze uygulayın.

  5
  . Yoğurdu sürerken ince bir tabaka halinde ve tüm yüzünüze yayılmış bir şekilde kullandığınızdan emin olun. Bir süre yüzünüzde kalmasına izin verin ve 15 – 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Yani yoğurt yüzünüzde birazda olsa kurusun. Maskeyi temizlemek için sıcak su değil ılık su kullanın. Kurulama işlemini de nazik bir şekilde yapın. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Yoğurt maskeleri yağlı ciltler için oldukça faydalıdır. Çünkü asitlidir ve yağ yakıcı özelliği vardır. Yağlı ciltlere uygulanan yoğurt maskeleri cildin yağ seviyesini dengeler ve bakım yapar. Ayrıca yağ yakımına yardımcı olması özelliğiyle kilo vermek ve özellikle karın bölgesindeki fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için de ideal bir besindir.
 3. Fatma
  Administrator
  Yoğurt kalsiyum deposudur. Hem cilt hem vücut hemde kemikler için çok iyi bir besindir. Günde mutlaka bir kase yoğurt yaklaşık 3-4 kaşık kadar yoğurt tüketmeliyiz.
+ Yorum Gönder