+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Ciltteki Çiller İçin Bitkisel Çözümler Çillere Son Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ciltteki Çiller İçin Bitkisel Çözümler Çillere Son
  Ciltteki Çiller İçin Bitkisel Çözümler Çillere Son

  Çil tedavisi için uygulanabilecek bazı yöntemler, doğru şekilde yapılırsa başarılı sonuçlar verebiliyor. Çilli yok etmek için uzmanlar kimyasal pelling yöntemi ile çilleri yok etme ve lazer tedavisi ile çilleri yok etmeyi tavsiye ediyorlar.
  Ciltteki Çiller İçin Bitkisel Çözümler.jpg
  Çillerin yok olmasında kullanılan kimyasal peeling yöntemi, uzun bir süreç olup sabır isteyen bir tedavi yöntemidir. Kimyasal peelingler ile çil tedavisinde görülen sonuç genelde çillerin renginin açılarak, ebatları küçültülerek daha az görülür hale getirmek oluyor. Kimyasal peeling yöntemi ile çillerinizin durumunda göre 5 ila 10 seans ardından, çillerinize veda edebilirsiniz.

  Kimyasal peeling yöntemi ile çil tedavisinden istediğiniz sonucu alamazsanız diğer bir çiil tedavi yöntemi olan lazer ile çil tedavi yöntemini deneyebilirsiniz. Lazer ile çil tedavisi yönteminde çillerinizin rengi daha kısa sürede açılıyor ve çillerinizin ebatları daha kıza zamanda küçültülerek zamanla yok ediliyor. Lazer ile çilleri yok etmek tedavisinde başarılı sonuca ulaşma süreniz çillerinizin çokluğu, derinliği, renginin koyuluğu gibi etmenler son derece önemli.  Çilleri geçirmek için şayet kimyasal peelingler veya lazer tedavisi uygulama şansınız yoksa evde kendiniz de çil yok edici kürler yapabilirsiniz.

  Bir çay bardağı suyu bir cezvenin içine koyun ve içine bir yemek kaşığı keten tohumu ilave edip kaynamasını bekleyin. Kaynamaya başladıktan 5 dakika sonra ocaktan alın ve 10 dakika bekletin. Ardından bu karışımı çillerin üzerine sürüp 20 dakika bekleyip, ılık su ile yıkayın.

  Mutfak robotunun içine bir tutam maydanozu sapları ile birlikte atın. Üzerine yarım çay kaşığı tuz serpin ve yarım limonun suyunu sıkın. Ardından 2 çay kaşığı bal ile 2 yemek kaşığı sütü ilave edip mutfak robotunu çalıştırıp püre halini getirin. Elde ettiğiniz bu maskeyi çillerin üzerine sürüp 20 dakika beleyin ve ılık su ile yıkayın. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Çil, deride, güneşe maruz kalma sonucu beliren, ufak lekelerdir. Türlü çil ve lekeler sıcak yaz aylarının gelmesi ile birlikte sayısı artmakta, renkleri daha da koyulaşmaktadır. Keten tohumunu kaynatın su ile karıştırıp çilli bölgeye sürün faydasını göreceksiniz.
 3. Fatma
  Administrator
  Çillerden doğal yollarla da kurtulabilirsiniz. Ama biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Örneğin çiler için doğal bir temizleyici maydanoz köklerinin kaynatarak limon suyu ile karıştırın. Bu karışımla yüzünüzü sabah akşam silin. Daha sonra hafif bir nemlendirici uygulayın ve bir domatesi dilimleyip dilimleri yüzünüze yerleştirin. yaklaşık yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü tekrar maydanoz suyu ile silip nemlendirin hepsi bu kadar.
+ Yorum Gönder


çillere son