+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Saç Kırıklarını Aldırmalıyım Saç Kırıklarına Ne Yapmalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Saç Kırıklarını Aldırmalıyım Saç Kırıklarına Ne Yapmalı
  Saç Kırıklarını Aldırmalıyım Saç Kırıklarına Ne Yapmalı

  Saçlar ıslakken daha narin ve hassas olduğu için taramayın.
  • Geniş dişli tarak kullanın.
  • Üstten saç uçlarına doğru yumuşak kıllı tarakla tarayın.
  • Kurutma makinelerinin ve ütünün şiddetli sıcaklığı da kırıklara neden olan etkenlerdendir.
  • İpek ve saten yastık kullanın.Çünkü bu yastıklar saç düğümlenmesini ve kırılmasını azaltır.
  • Saçınızı açtıracak veya boyatacaksanız dikkatli olmalısınız çünkü her türlü kimyasal maddeler saçınızı güçsüzleştirir ve kırılmaya eğilim yaratır.
  • Perma ve boyama gibi kimyasal uygulamalar arasından en az iki hafta geçmelidir.Diğer türlü saçlarınız çok yıpranabilir.

  New York’un saç stilisti Les Havert, saç besleyicisini uygulamanızı ve plastik bir şapkayla saçınızı sarmanızı (nemli ve sıcak havlu da olabilir) ve on dakika bekletmenizi daha sonra da buzlu ve limonlu suyla yıkamanızı öneriyor.

  Mamsey Brown stilisti Lacey Dagenois,her altı veya sekiz ayda bir saçların uçlarından alınmasını öneriyor ve ekliyor. Saçlarınızın uzamasını istiyorsanız kırıklarınızı aldırmalısınız. 2. Emine
  Devamlı Üye

  Saç kırıklarını aldırmaya gerek kalmadan onlara düzgün bir bakım yapabilirsiniz. Öncelikle düzleştirici, maşa, fön ve benzerinden uzak durun tamamen duramıyorsanız bile araya mesafe koyun ve saç kremlerini kullanmayı ihmal etmeyin. Sürekli boya kullanmaktan kaçının. Ve son olarak saçlarınızı uzun süre kuru bırakmayın ve tarak seçim,ne dikkat edin.
+ Yorum Gönder