+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Gül Suyu ve Faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Gül Suyu ve Faydaları
  Gül Suyu ve Faydaları

  Gül suyu cildinizi canlandırarak parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.Gül suyu bayanların büyük bir sorunu olan kırışıklıkların giderilmesinde ve oluşmasını engellemekte oldukça etkilidir.Aynı zamanda cilt lekelerini ortadan kaldırarak cildin canlanmasını sağlayacaktır.Gül suyu eskiden beri bayanların vazgeçilmez güzellik sırlarından biridir.Günümüzde de hala kullanılmakta olan gül suyu kozmetik dünyasında ilk sırada yerini almıştır.Gül suyu cilt lekelerinden kırışıklıklara kadar ciltle ilgili tüm sorunların tedavisinde kullanılmış ve etkileri tüm bayanlar tarafından bilinmektedir.
  Gül Suyu ve Faydaları.jpg
  Cilt lekeleri için Gül Suyu:

  Her gün özellikle yatmadan önce yüzünüzü gül suyunu pamuk kullanarak temizlerseniz cildinizdeki lekelerden kurtulabilirsiniz.Gül suyunun yanında kayısı ve gül yağını karıştırıp cildinize uygularsanız cildinizi zararlı etkilerden korumuş olursunuz ve gün boyunca cildinizi taze tutabilirsiniz.

  Cilt kırışıklıkları için Gül Suyu:

  Yaşınız ilerledikçe özellikle bayanlarda ciltte derin kırışıklıklar oluşmaya başlar.Oluşan kırışıkları ise en çok bayanlar sorun etmektedir ve bu kırışıklıklarla sürekli mücadele halindedirler.Bu sorunla mücadele etmek için size doğal hem de evde hazırlanabilen bir tarif verelim;
  Bir çay kaşığı gül yağı
  Bir çay kaşığı kayısı yağı
  Bir çay kaşığı buğday yağı
  Bir çay kaşığı avokado yağı
  İki yemek kaşığı kil.

  Tüm malzemeleri bir kasenin içine koyarak çamur kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz.Bu karışımı göz ve dudak çevresi hariç yüzümüzün tamamına sürüyoruz.20 dakika beklettikten sonra yüzümüzü bol su ile yıkıyoruz.Gül suyu ile temizliyoruz.

  Göz altı morlukları için Gül Suyu:

  Göz altı bölgenizi gül suyu ile temizlemek yorgunluklara bağlı olarak gözün şişmesini,göz altında oluşmuş yağ bezelerini,yorgunluk ve morlukları giderebilirsiniz. 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Gülsuyu cildi sıkılaştırır, temizler ve sivilcelere karşı korur. Ayrıca gül suyu bir çok sorun için iyi bir yöntemdir ve şimdiye kadar yan etkileri hiç görülmemiştir.
 3. Fatma
  Administrator
  Her cilt tipine özelikle yağlı ciltler için vazgeçilmez bir bakım ürünüdür. Siyah noktalara sivilcelerde çok etkilidir. Düzenli kullanıldığı takdirde yaşlılık etkilerini de en aza indirir.
+ Yorum Gönder