+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Fondöten nasıl kullanılmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Fondöten nasıl kullanılmalıdır
  Fondötenin Kullanılışı


  Krem, sıvı ya da jöleleri yüzünüze daha ince ve düzgün bir tabaka halinde sürebilmek için, önce elinizin içinde yumuşatabilirsiniz. Yumuşattıktan sonra ise bundan burnunuza, yanaklarınıza, çenenize ve alnınıza birer nokta kondurun. Çubuk halinde bir krem kullanıyorsanız bu saydığımız yerlere bununla küçük birer çizgi çizin. Fondöteni parmak uçlarınıza iyice yayın.


  Çenede: Yukarıya, dışa doğru
  Yanaklarda: Dışarıya doğru
  Alnınızda: Bir yandan öbür yana
  Burunda: Aşağıya, burun ucunun altına
  Göz Etrafında: Hafifçe bir daire halinde gözkapaklarına doğru iyice yayın.
  Fondöteni boynunuza sürmenize gerek yok. Ancak boyun ile yüzünüz arasındaki geçişin sert olmaması için bu bölgeye biraz daha özen gösterin ve fondöteni iyice yayın. Ayrıca fondöteni sürdükten sonra yüzünüzde sünger dolaştırıp fazlalıkları almayı unutmayın. 2. Emine
  Devamlı Üye

  Fondöteni sürmeye başlamadan önce nemlendirici veya makyaj bazı sürmeyi unutmayın. Ve bunları kullandığınız zaman on dakika bekleyin daha sonra fondöteni uygulayın. Eğer hemen kullanırsanız yüzünüzde topaklanma meydana gelir. Bu işlem bittikten sonra ister sünger ister fırça ister de eliniz ile uygulayabilirsiniz. Kullanmadan öncede de onu yumuşatmayı unutmayınız. Uygulama bittikten sonra nemli bir sünger ile fazlalıkları alın bu maske görünümünü engeller.
+ Yorum Gönder