+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Cilt kuruluğu cilt hastalıklarına neden olurmu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Cilt kuruluğu cilt hastalıklarına neden olurmu
  Cilt kuruluğu cilt hastalıklarına neden olurmu  Bazı kişilerde cilt kuruluğu, dermatit (egzama) denen cilt hastalığına neden olabilir. Dermatit cildin inflamasyonuna verilen addır. Bu durum alt bacaklarda egzema craquele; gövde, kollar ve bacaklarda ise numular dermatite neden olur. Bazen de ciltten herhangi bir döküntü olmadan kaşıntı görülebilir. Bu duruma yaşlılığa bağlı kaşıntı veya kış kaşıntısı denir. Dermatit geliştiğinde dermatoloji uzmanları kortizon içeren kremleri reçete ederler. Kortizonlu kremler dermatit bulunan alanlara uygulanır. Dermatit iyileştiğinde uygulamaya son verilmeli, daha sonra dermatitin yenilenmesini engellemek amacıyla nemlendiriciler kullanılmalıdır.

  cilt-kurulugu5.jpg
  Cildin iyi nemlendirilmesi cilt kuruluğunu düzeltir, eğer cildiniz tüm kurallara uyulmasına rağmen iyileşmiyorsa dermatoloji uzmanına başvurunuz. 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Cilt kuruluğu, cildin ihtiyaçlarını karşılamadığımız için cildin yıpranmasına neden olur ve bu cildin kötü görünmesine neden olur. Bunun önüne geçebilmek için cildi soğuktan korumak, fazla suyla yıkamamak ve nemlendirici kullanmak gerek.
 3. Fatma
  Administrator
  Kuru ciltler çok hassas olur. Bakım ve özen istenen bir cilt tipidir. Özelikle yoğun nemlendiriciler kullanılmalıdır. Ayrıca kullanılan tüm kozmetik ve bakım ürünlerin mutlaka nemlendirme özeliği olmalıdır.
+ Yorum Gönder