+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda En beğenilen kadın parfümleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Yıldızçiçeği
  Yeni Üye

  En beğenilen kadın parfümleri
  Yılın en beğenilen parfümleri ve parfüm kullanımına dair bilgiler..


  Parfüm kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk şey, kullanacağınız miktar. Güzel kokayım derken girdiğiniz ortamı buram buram parfüme boğmayın. Bu her zaman itici bir imaj yaratır. Parfümünüzü yeterli miktarda, yalnızca çok yakınınızda bulunanların duyacağı kadar kullanmanız yeterli.

  Kalıcı olması için
  Parfümü vücudunuzun sıcak, kuytu bölgelerine sürmeniz hem kokunun kalıcılığını arttırır hem de kokunun hafif hafif, hoş bir şekilde yayılmasını sağlar. En ideal noktalar, kulakların arkası, boyun, bilekler ve göğüslerin arasıdır. Bu noktalardan geçen damarlar, her kalp atışınızda kokunun yavaşça yayılmasına yardımcı olur.
  Parfümü, 15 cm. uzaklıktan püskürtmeli ve elle yaymadan, kendi kendine kurumasına izin vermelisiniz.

  Koku seçerken
  Çeşitli markaların piyasaya sürdüğü, birbirinden çekici kokular arasından seçim yapmaya çalışmak, parfüm kullanmanın en zor yanı. Çiçek kokuları, meyve kokuları ve onlarca farklı bileşimdeki parfümden birini tercih etmek, sabırlı olmayı ve karar verirken acele etmemeyi gerektiriyor. Parfümün tene sürüldükten sonra, vücut ısısıyla beraber gerçek kokusuna ulaşması ve tende nasıl duracağının daha iyi anlaşılması için, bileğinize bir miktar sıktıktan sonra en az 3-4 dakika kendi kendine kurumasını ve tene iyice yerleşmesini bekleyin. Aynı anda birkaç parfüm denemek yerine, acele etmeden, kokuyu iyice hissetmeye çalışarak karar verin.

  Serin ve kapalı bir yerde saklayın
  Bir sürü para verdiğiniz parfümlerinizi bozulmadan kullanmak için saklama şartlarına dikkat etmelisiniz. Yüksek sıcaklık, nem ve doğrudan güneş ışığı parfümün bileşenlerinin kimyasal özelliklerinin dolayısıyla da parfümün kokusunun değişmesine neden olabilir. Bu yüzden parfümlerinizi serin ve kapalı bir yerde örneğin çekmecede saklayın.

  En beğenilen kadın parfümleri

  1. Calvin Klein - Euphoria
  2. Ralph Lauren - Romance
  3. Sarah Jessica Parker - Lovely
  4. Clinique - Happy
  5. Britney Spears - Fantasy
  6. Thierry Mugler - Angel
  7. Burberry - London -
  8. Vera Wang - Vera Wang -
  9. Estee Lauder - Beautiful -
  10. Christian Dior - Miss Dior Cherie

 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Teninize karışan parfüm bazen çok çarpıcı kokarken, bazen de soluk kalabilir . Parfüm seçeken dikkat etmemiz gereken; Uzmanlar esmerlerin daha yoğun kokular, sarışınların ise hafif ve ferah kokular seçmesini önermektedir. Parfüm almak için öğleden sonrayı tercih edin. Çünkü koku alma duyunuz en üst noktadadır. Maksimum etki için kulak arkasına, boyun bölümün ve bileğinize uygulayın.
 3. Fatma
  Administrator
  Parfüm mevsime göre kullanılmalı örneğin yaz veya ilk baharda daha çok çiçek ve şeker kokuları kışın ise baharat ve birazcık daha keskin kokular tercih etmelisiniz. Parfümün kalıcılığını artırmak istiyorsanız parfümü kulak arkasına ve bileğin iç kısmına sürün.
+ Yorum Gönder