+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Haberler Forumunda Milli Piyango Nasıl Oynanır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Milli Piyango Nasıl Oynanır?
  Oyun Hakkında Genel Bilgiler

  mp_160x45b.gifMilli Piyango oyunu, bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur.

  Piyango çekilişleri, her ayın 9, 19 ve 29'uncu günleri çekiliş yapılacak şekilde uygulanır.

  Belirtilen tarihlerde veya bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler düzenlenebilir.

  Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılır.

  İkramiyeler 1 yıllık zaman aşımına tabi olup, çekilişin yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl süre geçtikten sonra ikramiye ödemesi yapılmaz.

  Piyango Bileti Terimleri

  Amorti: Milli Piyango biletinin her çekilişte son rakamına göre biletlere verilmekte olan ikramiye. Değeri biletin değeri kadardır.

  Teselli: Milli Piyango biletinin çekilişinde en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının, her hanesindeki rakama göre bir farklılık gösteren ikramiyedir.

  Düz Seri: Birbirini sıralı olarak izleyen ve son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on ve yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.

  Karışık Seri: Birbirini sıralı olarak izlememekle birlikte son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on veya yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.

  Çapraz Seri: Milli Piyango biletlerin onluk veya yüzlük serilerin düzenlenmesi sırasında ilk ve son rakamlarının 0'dan 9'a kadar sıralanmış biçimidir. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Milli piyango çekilişleri sadece yılda bir kez yapılır oda yılın son günü 31 aralıkta yapılır. milli piyango çok büyük bir ödül vermektedir. bunlar dışında ; amorti ,teselli , düz seri karışık seri , çapraz seri bunların hepsi birer milli piyango terimleridir.
+ Yorum Gönder


milli piyango nasıl oynanır,  piyango nasıl oynanır,  milli piyango nasil oynanir,  milli piyango nasıl oynanıyor,  milli piyango nasıl çekiliyor,  milli piyango nasıl tutar