+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Haberler Forumunda Hentbol Oyun süresi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Haberler
  Devamlı Üye

  Hentbol Oyun süresi
  Hentbol Oyunu Hakkında Bilgi

  Hentbol oldukça hızlı oynanan bir spor dalıdır.
  2:1 16 ve daha yukarı yaştaki oyunculardan oluşan bütün takımlar için normal oyun süresi 30 dakikalık iki devredir ve devre arası normalde 10 dakikadır.Yaşları 12 – 16 arasında olan takımlar için oyun süresi 2 x 25 ve 8 – 12 arasında olan takımlar için ise 2 x 20 dakikadır ve her iki durumda da devre arası 10 dakikadır.

  2:2 Kazananın belirlenmesi gereken bir müsabakada, normal oyun süresi berabere biterse 5 dakikalık aradan sonra uzatma bölümü oynanır. Uzatma bölümü 5 dakikalık iki devreden oluşur ve devre arası 1 dakikadır.

  Birinci uzatma bölümü sonunda oyun hala berabere ise, 5 dakikalık bir aradan sonra ikinci uzatma bölümü oynanır. Bu uzatma bölümü de 5 dakikalık iki devreden oluşur ve devre arası 1 dakikadır. Oyun hala berabere ise, kazanan takım müsabaka yönetmeliğine göre belirlenir.

  Bitiş Sinyali
  2:3 Oyun süresi, hakemin ilk başlama atışı için çaldığı düdükle başlar ve skorborddan gelen otomatik bitiş sinyali veya saat hakeminin bitiş düdüğü ile sona erer. Bu tür bir düdük veya sinyal gelmezse, hakem oyun süresinin bittiğini belirtmek için düdük çalar (17:10). 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Hentbol top ile oynanan ve çok hızlı seriş bir şekilde oynana bir oyundur. bu oyunda eğer oynayan kişiler 16 yaş ve üstü oyuncular ise oyun süresi sabit olarak 30 dakikalık iki devreden oluşmaktadır.
+ Yorum Gönder


hentbol oyun süresi,  hentbolda oyun süresi,  hentbol süresi,  hentbolun süresi,  hentbolda oyun kaç devre ve süresi nedir,  hentbol de oyun kaç devre ve süresi nedir